Osnovna škola "Vladimir Nazor" Đakovo

STEM projekt

"Zajedno za zelenu, konkurentnu i uključivu Europu"

"Hrvatska i Norveška snažnije uz STEM"

"RaSTEMo zajedno za prosperitetnu budućnost"

Smart Light Bulb GIFs - Find & Share on GIPHY

Visit data.eeagrants.org and explore results from the EEA and Norway Grants.

VIRTUALNA KNJIŽNICA
OŠ "VLADIMIR NAZOR"
ĐAKOVO

E-sigurnost

VRIJEME

Ovu školsku godinu namjeravam završiti s:

ŠKOLSKI INKLUZIVNI DOKUMENT

« Rujan 2024 »

Vijesti iz CARNet-a
Korisno

8.c
Posjet Okučanima, Pakracu i Lipiku
Autor: Sanja Vidović, 2. 11. 2017.

Polazak ispred naše škole u 7:00 sati i vožnja autobusom prema Okučanima autocestom. Veselo i pomalo nenaspavano krenuli smo putem našeg domovinskog rata.

46 učenika osmih razreda - 8.A 15 učenika, 8.B 15 učenika, 8.C 16 učenika asistent Ivan Erceg i 4 nastavnika pratitelja ( razrednice: Marija Tomić 8.A, Sanja Vidović 8.C, zamjena za 8.B  Ivica Goluža, nastavnik povijesti Tomislav Češnik

Dolazak autobusa u Okučane oko 9.45 (podjela lunch paketa- voda i sendvić) i predavanje „Domovinski rat“  od strane sudionika VRO „Bljesak“ u društvenom domu od 10.15 do 10.45.

Paljenje svijeće ispred spomenika, naš predstavnik bio je Dominik Juroš, zatim razgledavanje crkve sv. Vida uz molitvu župnika i kratko predavanje o izgradnji crkve, te polazak u Pakrac

Naš autobus i iz Donjeg Miholjca je bio u prvoj skupini koja je u 12 na ručku u planinarskom domu Omanovac. Uz prekrasan pogled s terase doma uživali smo u odličnom ručku (juha i riža sa pohanom piletinom), a nakon ručka  u prekrasnoj prirodi ovog izletišta.

Obraćanje branitelja iz Udruge hrvatske policije branitelja Pakraca, Policijska postaja Pakrac čim smo izašli iz autobusa na mjestu gdje je poginuo prvi branitelj. Slijedio je obilazak Muzeja grada Pakraca; gradski i postav vojne i ratne povijesti. Sa oduševljenjem smo razgledali muzeje jer smo bili u mogućnosti isprobati uniforme. Uslijedilo je predavanje (kurija Janković), nakon čega smo imali 45 minuta slobodno.

Spomen obilježje u Kusonjama  - obilazak kapelice Male Gospe, odlazak u LIPIK i razgledavanje ergele

Povratak kućama oko 19:30 sati

HRVATSKI DAN LJEKARNI

Dana 29.10.2014. obilježava se Hrvatski dan ljekarni i povodom toga, učenici   5.c razreda, s razrednicom Sanjom Vidović, posjetili su ljekarnu u Pavićevoj ulici. Ljubazno nas je dočekala gospođa Zrinka Perić, farmaceutkinja  i objasnila nam je sve što nas je zanimalo o antibioticima.

Pitanja nikad dosta: Mora li se antibiotik uzimati u određeno vrijeme? Jesu li neke osobe alergične na penicilin? Saznali samo koje su nuspojave i da se antibiotici moraju uzimati samo u određeno vrijeme i još puno  toga. Po licima nekih učenika moglo se primijetiti da ih baš jako zanimaju antibiotici.    Na izlazu, svi smo dobili na poklon obiteljski časopis o zdravlju "Zdrav život".

I tko zna, možda ćemo baš mi postati poznati farmaceuti!

Valentina Lovrić, 5.c