Osnovna škola "Vladimir Nazor" Đakovo

STEM projekt

"Zajedno za zelenu, konkurentnu i uključivu Europu"

"Hrvatska i Norveška snažnije uz STEM"

"RaSTEMo zajedno za prosperitetnu budućnost"

Smart Light Bulb GIFs - Find & Share on GIPHY

Visit data.eeagrants.org and explore results from the EEA and Norway Grants.

VIRTUALNA KNJIŽNICA
OŠ "VLADIMIR NAZOR"
ĐAKOVO

E-sigurnost

VRIJEME

Ovu školsku godinu namjeravam završiti s:

ŠKOLSKI INKLUZIVNI DOKUMENT

« Rujan 2024 »

Vijesti iz CARNet-a
Korisno

8.c
ŽIVOT JE BOŽJI DAR
Autor: Sanja Vidović, 5. 2. 2015.

Neki ljudi ni ne shvaćaju da je život Božji dar.  Užurbani idu na posao,ni ne pomisle na Boga,a Bog je uvijek s njima. Kad im se posreći i kada su sretni i Bog je sretan,to je Božja zasluga,ali neki ljudi se ne zahvale Bogu. Nekima su druge stvari važnije od Boga, kao npr. novac, popularnost itd. Ponekad su u situaciji da zbog tih stvari ugrožavaju tuđi život. Svađe,tuče,a ima i ubojstava. Svaki život je vrijedan isto kao i ostali. Ako netko ubije nekog usamljenog čovjeka,za kojega nitko ne zna,nitko neće ništa osjećati,ali na svijetu će nedostajati jedna vrijedna duša,vrjednija od 100 kilograma zlata. Nije važniji kralj od siromaha bez kuće. Svi smo jednaki. Baš svi. Bog nas gleda istim očima. Zašto su neki ljudi takvi? U svakodnevnom životu čujemo priče o ubojstvima i to je jako žalosno.

Nadam se da će neki ljudi više cijeniti život i zahvaljivati Bogu,na ovom prekrasnom daru-ŽIVOTU.

Valentina Lovrić 5.c

HRVATSKI DAN LJEKARNI

Dana 29.10.2014. obilježava se Hrvatski dan ljekarni i povodom toga, učenici   5.c razreda, s razrednicom Sanjom Vidović, posjetili su ljekarnu u Pavićevoj ulici. Ljubazno nas je dočekala gospođa Zrinka Perić, farmaceutkinja  i objasnila nam je sve što nas je zanimalo o antibioticima.

Pitanja nikad dosta: Mora li se antibiotik uzimati u određeno vrijeme? Jesu li neke osobe alergične na penicilin? Saznali samo koje su nuspojave i da se antibiotici moraju uzimati samo u određeno vrijeme i još puno  toga. Po licima nekih učenika moglo se primijetiti da ih baš jako zanimaju antibiotici.    Na izlazu, svi smo dobili na poklon obiteljski časopis o zdravlju "Zdrav život".

I tko zna, možda ćemo baš mi postati poznati farmaceuti!

Valentina Lovrić, 5.c