Osnovna škola "Vladimir Nazor" Đakovo

STEM projekt

"Zajedno za zelenu, konkurentnu i uključivu Europu"

"Hrvatska i Norveška snažnije uz STEM"

"RaSTEMo zajedno za prosperitetnu budućnost"

Smart Light Bulb GIFs - Find & Share on GIPHY

Visit data.eeagrants.org and explore results from the EEA and Norway Grants.

VIRTUALNA KNJIŽNICA
OŠ "VLADIMIR NAZOR"
ĐAKOVO

E-sigurnost

VRIJEME

Ovu školsku godinu namjeravam završiti s:

ŠKOLSKI INKLUZIVNI DOKUMENT

« Rujan 2024 »

Vijesti iz CARNet-a
Korisno

eTwinning škola
Priloženi dokumenti:
Razvojni plan skole zavrsni.pdf

Obilježavanje Međunarodnog dana bijelog štapa
Autor: Ivana Hrastović Mandarić, 21. 10. 2021.

Učenici 2.ih, 6ih, 7ih i 8ih razreda te učiteljica Ivana Hrastović Mandarić uspješno su i ove školske godine realizirali sve planirane aktivnosti povodom obilježavanja Međunarodnog dana bijelog štapa. Kurikulum je ostvaren na županijskoj razini u suradnji s učenicima i učiteljicama A.Taslak iz OŠ D. Pejačević, Našice, P.Hercog iz OŠ J.Hinka, Podgorač, K.Rumorom iz OŠ F.Krežme Osijek te Udrugom slijepih grada Našica. Cilj obilježavanja Međunarodnog dana bijelog štapa je približiti učenicima i široj javnosti život i izazove s kojima se svakodnevno susreću slijepe i slabovidne osobe, razvijanje tolerancije prema slijepim i slabovidnim osobama i prihvaćanje u društvu. Sve aktivnosti Kurikuluma javno su objavljene na Microsoftovoj platformi Flipgrid, a više o realiziranim aktivnostima možete pročitati pod opširnije.

Učenici predmetne nastave 6., 7. i 8. razredi su učili o Brajici te su  slagali slova vlastitog imena na brajici i izradili  plakate i pano za hodnik škole, Sudjelovali su i u aktivnostima u aplikaciji Susretnica u kojoj su naučili kako se slijepe osobe snalaze u svakodnevnim izazovima na koje nailaze u javnom prostoru, ulici, u prometu, u kinu, kazalištu i sl. Upoznali su se i s radom  Udruge slijepih grada Našica te predstavnicom Tatjanom Bela koja je opisala kako izgledaju susreti članova Udruge te na koji način djeluje sama Udruga. Učenici drugih razreda gledali su edukativni crtani film A Guide Dog te su naučili kako se dresiraju psi vodiči i zašto su važni u životu slijepe osobe, crtali su svoje zamišljene pse vodiče, nadjenuli im imena i razgovarali o tome kakvi su psi vodiči, sudjelovali su i u igri Pogodi predmet s povezom na očima i oslanjajući se na ostala osjetila: opip, njuh, sluh. Sve aktivnosti Kurikuluma objavljene su javno na zajedničkoj digitalnoj stranici Flipgrida na sljedećoj poveznici https://flipgrid.com/2f44242f (ukupno je prikazano 72 video materijala snimljenih u radu s učenicima u školama sudionicima ovog javnog događanja)  i na web stranici naše škole.

Izvješće sastavila: Ivana Hrastović Mandarić