Osnovna škola "Vladimir Nazor" Đakovo

STEM projekt

"Zajedno za zelenu, konkurentnu i uključivu Europu"

"Hrvatska i Norveška snažnije uz STEM"

"RaSTEMo zajedno za prosperitetnu budućnost"

Smart Light Bulb GIFs - Find & Share on GIPHY

Visit data.eeagrants.org and explore results from the EEA and Norway Grants.

VIRTUALNA KNJIŽNICA
OŠ "VLADIMIR NAZOR"
ĐAKOVO

E-sigurnost

VRIJEME

Ovu školsku godinu namjeravam završiti s:

ŠKOLSKI INKLUZIVNI DOKUMENT

« Rujan 2024 »

Vijesti iz CARNet-a
Korisno

eTwinning škola
Priloženi dokumenti:
Razvojni plan skole zavrsni.pdf

Obilježavanje EDL DAY 2022 kroz suradnju sa školama u županiji
Autor: Ivana Hrastović Mandarić, 29. 9. 2022.

Od 26. 9. - 30. 9. 2022. učenici naše škole obilježili su Europski dan jezika putem raznovrsnih aktivnosti na županijskoj razini. Na taj način smo promovirali u javnosti važnost učenja stranih jezika koje naši učenici aktivno koriste u međunarodnim eTwinning projektima. Zajedno s učiteljicom Ivanom Hrastović Mandarić te s učenicima i učiteljicom Ksenijom Rumorom iz Osnovne škole Franje Krežme, iz Osijeka i učiteljicama Alenkom Taslak, Mirjana Šutalo Vulić, Danijela Horvat i Dubravka Kruljac iz Osnovne škole Dore Pejačević Našice kreirali grupu u Microsoftovom alatu Flip pomoću kojega su snimljene i podijeljene aktivnosti kojima se obilježio Europski dan jezika 2022. Poveznica na Flip i videa odrađenih aktivnosti: https://flip.com/b1a9373c

(potrebna je registracija gmailom)

U Osnovnoj školi „Vladimir Nazor“, Đakovo, učenici trećih razreda su sa svojom učiteljicom Ivanom Hrastović Mandarić obilježili Europski dan jezika kroz aktivnost „Draw and name the flag“ gdje su crtali zastave europskih zemalja te učili nazive zemalja na engleskom jeziku.Učenici 7ih raz. su izrađivali bookmarks tj. straničnike sa zanimljivim citatima na engleskom jeziku kao poticaj za čitanje na stranim jezicima.

Završna aktivnost na županijskoj razini ostvarena je u četvrtak (29. 9. 2022.) kada su učenici i učiteljice iz Osnovne škole Dore Pejačević Našice, iz Osnovne škole Franje Krežme Osijek i iz Osnovne škole „Vladimir Nazor“Đakovo organizirali videopoziv u aplikaciji Microsoft Teams. Prvo smo se svi pozdravili i izmijenili nekoliko rečenica na engleskom i njemačkom jeziku. Učenici su odigrali Kahoot kviz u kojemu su pokazali znanje o manje poznatim činjenicama europskih jezika. Također su odigrali kviz „European Countries with Flags “u digitalnom alatu Wordwall, u kojemu su pokazali poznavanje europskih zastava i država. Na kraju su proglašeni pobjednici. Svi sudionici kviza dobili su utješne slatke nagrade, a pobjednici su bili dodatno nagrađeni za svoje znanje.

Aktivnosti su se nastavile na Strossmayerovom trgu u gradu Đakovu i korzu gdje su učenici u interakciji s građanima pokazali svoje znanje stranih jezika (engleski, njemački i mađarski) i anketirali građane o poznavanju ovih stranih jezika.  Događaj obilježavanja Europskog dana jezika je sastavni dio Kurikuluma OŠ ‘’V.Nazor’’, Đakovo u školskoj godini 2022./2023.

Priloženi dokumenti:
20220924_092917.jpg (1.45 MB)