Osnovna škola "Vladimir Nazor" Neviđane

Meteorološka postaja Neviđane-OŠ Vladimir Nazor | Neverin.hr

Ispis statistike od 5. 4. 2010.

ANketa
Koliko novaca nosiš u školu?

« Kolovoz 2024 »

Ajmo hrvati se s knjigom!
Autor: Mladen Palić, 28. 11. 2021.

Mjesec hrvatske knjige ove se godine održava u okviru Godine čitanja, koja je proglašena na prijedlog Ministarstva kulture i medija s ciljem dodatne promocije knjige i čitanja.

U fokus ovogodišnje manifestacije stavljeni su hrvatski autori odnosno hrvatska knjiga, pa tema glasi Hrvatski autori u Godini čitanja, a moto Ajmo hrvati se s knjigom! Naša se škola priključila obilježavanju kreativnim radionicama koje je u razrednoj nastavi provodila školska knjižničarka Lucija Bačić Parić, a u predmetnoj nastavi nastavnica hrvatskog jezika Slađana Vranjković.

Učenici 5.r. sudjelovali su u radionici izrade slikovnoga rječnika s riječima zavičajnoga govora i pisanja dijalektne pjesme prema zadanim motivima.

Učenici 6.r. sudjelovali su u radionici izrade straničnika i osmišljavanja naslovnice najdraže pročitane knjige hrvatskoga autora.

Učenici 7.r. u povodu 27. listopada Dana audiovizualne baštine sudjelovali su u radionici 100% domaće: hrvatski autori u Godini čitanja. Kreativnim izražavanjem u mediju fotografija na prepoznatljivim su otočnim pejzažima snimali  motiv ili prizor koji asocira na književno djelo Priče iz davnine Ivane Brlić-Mažuranić.

Učenici 8.r. interpretativno su čitali stihove pjesama hrvatskog pjesnika Dobriše Cesarića, zatim su razgovarali o njihovu značenju, temama i porukama. Svaki je učenik odabrao jednu Cesarićevu pjesmu koju je oslikao. Neki su se učenici okušali i u pisanju pjesama Cesarićevim stilom dodajući stihove odabranim pjesmama.

Ugođaj s radionica i panoe s radovima učenika možete pogledati u

galeriji fotografija.