Osnovna škola "Vladimir Nazor" Neviđane

Meteorološka postaja Neviđane-OŠ Vladimir Nazor | Neverin.hr

Ispis statistike od 5. 4. 2010.

ANketa
Koliko novaca nosiš u školu?

« Kolovoz 2024 »

Ekskurzija osmaša
Autor: Mladen Palić, 17. 4. 2012.

Od 2. do 5. travnja osmaši su u pratnji svoje razrednice Slađane Vranjković otputovali na ekskurziju u Istru.

Nakon duge neprospavane noći , pune uzbuđenja, jedva smo čekali ustati i krenuti prema Istri. Put je bio pun iščekivanja. Prvo što smo posjetili bio je Senj (Nehaj). Od uzbuđenja nismo zapamtili što je vodič pričao jer smo u mislima već bili u hotelu.  Na Trsatu u Rijeci bili smo ugodno iznenađeni jer nam je razrednica dopustila malo slobodnog vremena koje nam je dobro došlo nakon duge vožnje. Zadnja relacija za prvi dan bio je Hum (najmanji grad na svijetu), koji nam je dao inspiraciju za mnoge šale. I tada napokon idemo u hotel. Po našem mišljenju, hotel  je bio najljepše i najzabavnije mjesto gdje smo provodili vrijeme. Odmah smo upoznali nove prijatelje. Prvu večer smo jako malo spavali kao i sve ostale dok se razrednica brinula o nama i pazila na red u hotelu. Ujutro smo krenuli dalje u obilazak. U Pulu smo išli sa školom iz Ražanca. Vodič u Puli bio je jako zabavan i temeljit u objašnjavanju znamenitosti s čime su se složili i učitelji koji su nas pratili. Put smo nastavili na Brijune gdje smo se vozili u vlaku i vidjeli mnogo zanimljivih životinja, među kojima su Koki i druga bezimena papiga koji su bili najzanimljiviji. Drugu večer smo završili odlaskom u disko. Tamo smo upoznali Nijemce koji su se posebno dopali ženskom dijelu razreda, ali razrednica se nije s tim složila i nije nam dopustila da pričamo s njima što nas je naljutilo i razočaralo. Isplesali smo se i otišli na "spavanje". Opet to rano buđenje i obilazak. Tada smo posjetili jamu Baredine što je bilo posebno iscrpljujuće i jedva smo se vratili brojnim stepenicama gore. Nakon ručka otišli smo u obilazak Poreča. Tamo smo se također lijepo zabavili. Došao je i taj trenutak, zadnja večer u hotelu. Bili smo uzbuđeni, ali i tužni jer smo znali da sutra idemo kući. Ujutro smo napustili hotel. Zadnja odredišta,  Rovinj i Opatija,  bila su posebno teška jer uskoro odlazimo, a tako smo htjeli ostati još. Sve u svemu, ekskurzija nam je ostala u jako lijepom sjećanju. Željeli bismo zahvaliti razrednici što nas je povela na ekskurziju i trpila sve naše mušice.

Marija Bašić i Đana Čiklić