Osnovna škola "Vladimir Nazor" Neviđane

Meteorološka postaja Neviđane-OŠ Vladimir Nazor | Neverin.hr

Ispis statistike od 5. 4. 2010.

ANketa
Koliko novaca nosiš u školu?

« Kolovoz 2024 »

Hobbit
Autor: Mladen Palić, 22. 1. 2013.

Učenici 5. i 6.r. u pratnji nastavnice hrvatskog jezika Slađane Vranjković i pedagoginje Marte Kožul Blagdanić 18. siječnja posjetili su zadarski CineStar i pogledali film „Hobbit: Neočekivano putovanje“.

Film „Hobbit: Neočekivano putovanje“, prvi od planirana tri nastavka o Hobbitima, snimljen je uz pomoć do sada neviđenih specijalnih efekata i s nezaboravnim akcijskim scenama. Likove koje je John Ronald Ruel Tolkien izmislio prije dobrih 75 godina djeluju kao da su nikli iz redateljeve mašte. Gledatelji se obrušavaju u rubove opasnih klisura da bi se nekoliko sekundi kasnije izgubili u novozelandskim panoramskim pejzažima, poput onih iz starih kaubojskih filmova.

Priča kaže: Jednog lijepog sunčanog dana, malom bezbrižnom hobitu zvanom Bilbo Baggins (ujak slavnog Frode) prilazi misteriozni čarobnjak Gandalf i poziva ga da se pridruži ekspediciji patuljaka. Njihov zadatak je povratiti izgubljeno kraljevstvo i veliko blago koje čuva zli zmaj Smaug. Bilbo tada kreće u pustolovinu koja će promijeniti njegov život, ali i živote cijelog Međuzemlja i rodnog mu Shirea.

Film nudi puno humora, dovoljno akcijskih scena i ostalih vizualnih poslastica koje će se svidjeti fanovima Tolkiena, ali i svim ljubiteljima fantasyja i pametnih spektakala za mlade i odrasle.

Ako još niste pogledali film, nadamo se da smo vas uspjeli potaknuti da to učinite što prije. Mi smo se dobro zabavili, a sigurni smo da ćete i vi.

Slike iz cinestara