Osnovna škola "Vladimir Nazor" Neviđane

Meteorološka postaja Neviđane-OŠ Vladimir Nazor | Neverin.hr

Ispis statistike od 5. 4. 2010.

ANketa
Koliko novaca nosiš u školu?

« Kolovoz 2024 »

Jednodnevni izlet u Šibenik – Sokolarski centar – Vransko jezero
Autor: Mladen Palić, 27. 5. 2013.

U srijedu 15. svibnja 2013. godine učenici 2., 3. i 4. r. sa svojim učiteljicama  otputovali su na jednodnevni izlet u Šibenik – Sokolarski centar – Vransko jezero.

Djeca i učiteljice okupili su se pred trajektnim pristaništem u 8:15 sati. Trajekt iz Tkona za Biograd krenuo je svojom redovnom linijom u 8:30 sati. Tamo nas je čekao autobus turističke agencije Terra Travel, s vozačem i voditeljicom putovanja.

Oko 9 sati autobus je krenuo magistralom prema Šibeniku. Prvo zaustavljanje  bilo je na šibenskom mostu. Tamo su djeca pojela doručak koji su ponijela sa sobom. Nakon doručka i kraćeg odmora krenuli smo za Šibenik.

U Šibeniku smo se iskrcali na obali. Prolazeći obalom djeca su mogla vidjeti autobusni kolodvor, te topove uz koje su se rado fotografirali. Zatim smo posjetili katedralu svetog Jakova, prošli kroz park i vidjeli kip kralja Petra Krešimira IV.

Iz Šibenika  put nas je odveo u Sokolarski centar, gdje su djeca mogla naučiti puno poučnih stvari  o životu ptica i ljubavi prema njima. Neki učenici  imali su priliku na ruci držati sokola, te hraniti sovu i sokola. Tamo smo s užitkom kupovali razglednice i suvenire, jer smo znali da na taj način pomažemo pticama koje su tamo na oporavku i liječenju.

Iz Sokolarskog centra  krenuli smo u restoran na ručak. Restoran je smješten na samom ulazu u Nacionalni park » Krka « . Poslije ručka  čekalo nas je iznenađenje; svi smo mogli besplatno jahati konja.

Nakon toga  autobusom smo se odvezli do  Skradina, gdje su se djeca mogla do mile volje igrati u parku.

I na kraju smo otišli na Vransko jezero, gdje su se učenici divili veličini jezera i bogatstvu biljnog svijeta u jezeru i kraj njega.

Stigli smo na trajekt u 18 sati i 40 minuta koji vozi iz Biograda za Tkon, gdje su učenike čekali njihovi roditelji.

Izlet je prošao u najboljem redu. Agencija je ispunila sve očekivano. Djeca su dosta toga mogla vidjeti i naučiti. Umorni, ali puna lijepih dojmova sretno smo stigli svojim kućama.