Osnovna škola "Vladimir Nazor" Neviđane

Meteorološka postaja Neviđane-OŠ Vladimir Nazor | Neverin.hr

Ispis statistike od 5. 4. 2010.

ANketa
Koliko novaca nosiš u školu?

« Kolovoz 2024 »

Terenska nastava 3. i 4. razreda u listopadu
Autor: Mladen Palić, 5. 11. 2013.

U utorak 29. listopada 2013. godine, učenici 3. i 4. razreda OŠ » Vladimir Nazor «  Neviđane, sa svojim učiteljicama Anitom Tudorović i Anamarijom Jerković posjetili su turističko mjesto i općinu Kukljicu na otoku Ugljanu.

Prvo su posjetili Područnu školu » Valentin Klarin « Preko u kojoj su ih jako srdačno dočekali učenici od 1. do 4. razreda, njih dvanaestero, sa svojim učiteljicama Ankom i Anamarijom, vjeroučiteljicom Ivanom, te spremačicom Stošicom. Tamo su vidjeli dvije učionice u kojima se odvija nastava, te jednu učionicu, nalik na mini dvoranu, u kojoj se nalaze neke sprave i održava tjelesni. Dječaci  su na školskom dvorištu odigrali jednu utakmicu nogometa, a poslije su učenici naše škole išli u obližnji park, gdje su nastavili s igrom.

Nakon kraće igre u parku, uputili su se prema meteorološkoj postaji, gdje ih je dočekao gospodin Davor Vukić, koji im je pokazao predmete i uređaje kojima se prate vremenske prilike i objasnio im kako se njima rukuje i čemu služe. Učenici koji su htjeli mogli su zaviriti u meteorološku postaju i vidjeti izbliza što se sve u njoj nalazi.

Poslije su prošetali mjestom i došli do plana mjesta, na kojem su trebali pronaći gdje se trenutno nalaze.

Do polaska autobusa još je bilo vremena, pa su učenici sa svojim učiteljicama otišli u Zelenu puntu gdje su se malo odmorili, a nakon toga krenuli na autobusnu postaju, gdje ih je čekao školski autobus i vratio u školu.

Prepuni lijepih dojmova i s novim iskustvom, učenici su se vratili svojim domovima.