Osnovna škola "Vladimir Nazor" Neviđane

Meteorološka postaja Neviđane-OŠ Vladimir Nazor | Neverin.hr

Ispis statistike od 5. 4. 2010.

ANketa
Koliko novaca nosiš u školu?

« Kolovoz 2024 »

Terenska nastava učenika 7. i 8. razreda u Splitu
Autor: Mladen Palić, 18. 3. 2014.

Cjelodnevna višepredmetna terenska nastava učenika 7. i 8. razreda u Split realizirana je u ponedjeljak 10. ožujka 2014. godine. Voditelji učenika bili su Nikolina Dolfić (knjižničarka), Iva Lilić Pekas (vjeroučiteljica), Margarita Miletić (učiteljica biologije; razrednica 7.r.) i Slađana Vranjković (učiteljica hrvatskoga jezika).

Prijevoz učenika organiziran je u suradnji s agencijom Terra Travel iz Zadra koja je profesionalno odradila svoju zadaću. Ciljevi i zadaće predviđeni planom i programom ostvareni su u cijelosti. Terenska nastava zamišljena je kao nastavak Holokaust projekta, ali je i obogaćena drugim sadržajima koji prate nastavni plan i program.

Učenici su najprije posjetili splitsku sinagogu i Židovsku općinu kako bi upoznali vjerski i kulturno-povijesni život Židova u Splitu. Posjet Prirodoslovnom muzeju započeo je s upoznavanjem malakološkog  postava muzeja, a nastavio se zanimljivim radionicama. Učenici su sudjelovali u edukativnim radionicama „Kukci“ (učenici 7. razreda) i „Pravi CSI – Kako saznati čija je to DNA“ (učenici 8. razreda).

Nakon ručka i pauze za razgledavanje centra Splita, posjetili smo Gradsku knjižnicu Marka Marulića koja nas je sve oduševila ljubaznim knjižničarima i bogatim sadržajima za sve uzraste. Posljednju, ali ne i manje važnu, posjetili smo izložbu „Povijest za sadašnjost – Anna Frank“. Kroz postav izložbe provela nas je učenica srednje škole koja radi kao volonterka i koja je posao odradila za svaku pohvalu.

Svoj osvrt na terensku nastavu,koji možete pročitati u nastavku, napisala je učenica 8. razreda Martina Tolja.

OSVRT NA TERENSKU NASTAVU

U ponedjeljak 10. ožujka išli smo u Split, na terensku nastavu. Prvo smo posjetili sinagogu gdje nam je jedan od Židova pričao o načinu njihova života i običajima. Bilo je zanimljivo i korisno da nešto novo naučimo o drugoj religiji. Nakon toga posjetili smo Prirodoslovni muzej. Tu su bili izloženi predmeti i životinje vezane uz more. Zanimljiviji dio ovog razgledavanja bila je radionica „Pravi CSI“ gdje smo istraživali ubojstvo i naučili nešto o tome kako možemo naći počinitelja uz pomoć DNA.

Slijedeća na redu za razgledavanje bila je Gradska knjižnica Marka Marulića koja mi se posebno svidjela i puno je veća od Gradske knjižnice u Zadru. Jako je velika i prostrana, ima dosta izbora za one najmlađe, pa sve do onih najstarijih. Stvarno svaki čovjek u njoj može pronaći ono što ga zanima, čak i onaj koji u životu nije pročitao niti jednu knjigu.

Na kraju dana čekala nas je izložba o Anni Frank u Sveučilišnoj knjižnici gdje nas je dočekala jedna djevojka, malo starija od nas, koja je vrlo dobro prezentirala Annin život i sve događaje iz Drugog svjetskog rata. Tog dana smo dosta toga naučili. Nadam se da je svatko pronašao nešto zanimljivo za sebe i da ćemo većinu toga pamtiti.