Osnovna škola "Vladimir Nazor" Neviđane

Meteorološka postaja Neviđane-OŠ Vladimir Nazor | Neverin.hr

Ispis statistike od 5. 4. 2010.

ANketa
Koliko novaca nosiš u školu?

« Kolovoz 2024 »

Hamletova istina u Kazalištu lutaka Zadar
Autor: Mladen Palić, 28. 5. 2019.

U petak 17. svibnja 2019. godine učenici 7. i 8. razreda posjetili su u pratnji ravnateljice Natashe Kraljev i nastavnica hrvatskoga jezika Slađane Vranjković i Marije Kovačić Kazalište lutaka Zadar gdje su pogledali predstavu Hamletova istina.

O predstavi:

Slikovni rezultat za hamletova istina Mladi danski kraljević Hamlet u nezavidnoj je, teškoj, ali i izazovnoj životnoj situaciji. Ubrzo nakon iznenadne i neočekivane smrti voljenog oca, njegova se majka, kraljica Gertruda, preudala za očevog brata, Hamletovog ambicioznog i beskrupuloznog strica Klaudija. No, može li se golobradi i „nenaoružani“ mladić rastrgan emocijama, pitanjima, dvojbama i nesigurnošću te, kako to stalno napominje dvorski savjetnik Polonije, pubertetom, suprotstaviti, a u konačnici i pobijediti moćnika s krunom koji mu bez maskiranih riječi nudi jedini mogući izlaz: pokoravanje i pristajanje na svijet odraslih, na svijet bez vrijednosnog sustava. Ili siguran poraz. Hoće li uspjeti?

(preuzeto s https://www.klz.hr/repertoar/predstave/hamletova-istina)

Povezana slika Nakon odgledane predstave posjetili smo Poljoprivrednu, prehrambenu i veterinarsku školu Stanka Ožanića na Dan otvorenih vrata. U nizu zanimljivih radionica iz područja poljoprivrede, prehrane i veterine učenici su se upoznali s programima i smjerovima škole.

Kako je protekao dan, pročitajte u osvrtu učenice 8. razreda Marine Ostojić.

U petak 17. svibnja posjetili smo Kazalište lutaka Zadar gdje smo pogledali predstavu Hamletova istina. U predstavi smo saznali da se Hamlet zalaže za pravdu i ljubav i tako naučili ponešto novo o životu, ljudskim osjećajima i tragediji. Nakon vrlo poučne predstave posjetili smo Dan otvorenih vrata Poljoprivredne, prehrambene i veterinarske škole Stanka Ožanića. Obišli smo različite radionice, jeli njihove domaće jagode, probali med, naučili razliku između truta i pčele radilice koje smo gledali pod mikroskopom. Na kraju posjeta ugodno su nas iznenadili time što su nam poklonili sadnice cvijeća.

Ugođaj s predstave i Dana otvorenih vrata pogledajte u galeriji fotografija OVDJE.