Osnovna škola Voćin

Vijesti iz OŠ Voćin

Projekt "Istraži Papuk srcem" i Dan škole

Autor: Marina Kordi, 13. 6. 2024.

Ovogodišnje je obilježavanje Dana voćinske škole proteklo u potpuno drugačijem ozračju nego proteklih godina. Poduplali smo dječji smijeh, ostvarili velik broj novih prijateljstava, ispunili školsku zgradu i Papuk pozitivnom energijom.

7. lipnja počela je realizacija projekta Istraži Papuk srcem u sklopu kojeg je i obilježen Dan OŠ Voćin. Ideja o Projektu, rodila se prije mjesec dana u razgovoru entuzijasta voćinske škole.

Želja je bila stvoriti projekt koji će svakom godinom rasti, s ciljem  razvijanja empatije, širenja prijateljstava, „lovom na više trenutaka bez ekrana“ i uključivanjem  socijalno osjetljive skupine, domova za djecu bez odgovarajuće roditeljske skrbi koja će, zajedno s učenicima i djelatnicima OŠ Voćin, istraživati Papuk na dvodnevnom izletu, čiju će realizaciju omogućiti sponzori.

Naši su gosti ove godine bili korisnici SOS dječjeg sela Ladimirevci (37 učenika).
Planirano je svake godine ugostiti jedan dom za nezbrinutu djecu. U projekt su se uključili TZ Vrata Papuka, Hrvatske šume, VPŽ, Općina Voćin, Općina Čačinci, Udruga reda Vitezova Ružice grada. Radionice su se održavale od 11:00 do 13:00 sati. Nakon održanih radionica naše zajedničko druženje nastavilo se na ručku u prirodi na Đedovici u PP Papuk.

Dragi gosti dođite nam ponovno. heart

Slike s projekta i našeg zajedničkog druženja možete pogledati ovdje.

Izvori informacija

Povezana slika

« Kolovoz 2024 »

Posjetite...