Osnovna škola Zadarski otoci Zadar

Ispis statistike od 23. 5. 2011.

Prvi broj školskog lista OZ izašao je u rujnu 2015.

« Rujan 2024 »

Kako vam se sviđa web www.skole.hr?

Pogodi pravi koš

pogodipravikos logo

INFORMACIJE O SUSTAVU e-Dnevnik

Od početka šk.god. 2015./2016. u našoj školi se uvodi sustav e-Dnevnik. S ciljem što boljeg upoznavanja učitelja, stručnih suradnika, učenika i roditelja s novim sustavom vođenja pedagoške dokumentacije i novim načinima uvida roditelja u uspjeh učenika u prilogu donosimo upustva za sve učesnike novog sustava.

JAVNI POZIV ZA SUDJELOVANJE NA Likovnom natječaju „Izvor moje sreće “
Autor: Administrator , 18. 5. 2024.

Faro Art festival 2024. objavljuje propozicije i javni poziv za sudjelovanje na 1. likovnom natječaju koji je otvoren od 20. svibnja do 20. lipnja 2024. Proglašenje pobjednika je 22. lipnja 2024. u Centru Mariapoli Faro u Križevcima. Svečana dodjela nagrada i izložba najuspješnijih uradaka je 15. rujna 2024. na 6. Faro Art Festivalu.

Pod pokroviteljstvom:

Grad Križevci, Faro art festival 2024., Udruga za ekonomiju zajedništva, Centar Marapoli Faro, Muzej u školi- Baština i kultura mira,  Djelo Marijino - Pokret Fokolara Hrvatska

Marapoli Faro domaćin je Faro art festivala, koji će se ove godine održatI od 13. do 15. rujna 2024. Riječ je o međunarodnom, međugeneracijskom i interaktivnom festivalu na kome se sudionici kroz niz radionica mogu kreativno i maštovito izraziti. Međunarodni Faro art festival održava se u duhu neprolaznosti, ljepote i empatije te u skladu s time nudi kreativno umjetničke radionice glume, poezije, fotografije, filmsku radionicu, radionicu slikanja, kreativno modelarstvo za djecu, glazbene, ekološke i ostale tematske radionice…

Tema ovogodišnjeg festivala je „Izvor moje sreće”.

Centar Mariapoli  je mjesto prihvaćanja koje promiče projekte, koje povezuju vrijednosti kao što su zajedništvo, dijalog, bratstvo. Izraženo je to već u samom ambijentu i logistici Centra.

Likovni natječaj je za djecu vrtićke dobi i učenike osnovne škole od 1. do 8. razreda, te učenike srednjih škola.

TEMA: IZVOR  MOJE SREĆE

CILJ likovnog natječaja: U likovnom izrazu viđenjem djeteta izraziti doživljaj izvorišta sreće potaknuto mirom, pronaći izvore u nama i u dječjem okruženju, širiti prostor srca za dobro, njegovanje sreće u osobnosti djece, stvarati pozitivnu sliku svijeta i odgoj za slobodu s odgovornošću.

Napomena: Potaknuti stvaralaštvo razgovorom o dječjim odnosima, igri, pomirenju,  povjerenju, temama kao što su dom, sigurnost, zagrljaj, dijalog, obitelj, zajednica, moje mjesto, nadahnuće u prirodi, sklad u prirodi, glazbi, harmonični, skladni odnosi u zajedništvu lijepe i nježne riječi, poštovanje i ljubav kao temelj dijaloga, čarolija blagdana u dječjem srcu,  formiranje pozitivne slike o sebi i svijetu, /stvaranje/ odgajanje navika za pozitivnu percepciju svijeta i djelovanja za dobro.

PROPOZICIJE LIKOVNOG NATJEČAJA:

Likovni radovi: Slikanja, crtanja ili oblikovanja na papiru.

Nakon usmjerenog opažanja, analiziranja i razgovora o motivu, poticaja za vizualno izražavanje, dijete/ učenik treba temu rada prikazati u likovnoj tehnici po izboru na formatu papira A4

Likovno- tehnička sredstva: olovka, tuš i pero, tuš i kist, lavirani tuš, tempera, akvarel, grafika: kartonski tisak i linorez, kolaž i sve kombinirane tehnike.

Na poleđini rada trebaju pisati ovi podaci:

IME I PREZIME UČENIKA/CE

RAZRED

VRTIĆ/  ŠKOLA

IME I PREZIME i BR. MOB. MENTORA

ADRESA VRTIĆA/ ŠKOLE

Kategorije natječaja:

1. Uzrast predškolaca - 3 nagrađena rada
  2. Učenici nižih razreda osnovne škole - 3 nagrađena rada
  3. Učenici viših razreda osnovne škole - 3 nagrađena rada
  4. Učenici srednjih škola - 3 nagrađena rada

Nagradit će se 12 najboljih likovnih uradaka, koje ćemo objaviti na mrežnim stranicama Faro Art Festivala.

Radovi trebaju stići do 20.lipnja 2024.

Radovi se šalju na adresu:

Likovni natječaj „ IZVOR MOJE SREĆE“

Centar Mariapoli Faro

Franje Račkog 30

48260 Križevci

Poslane ili donesene radove izabrat će i vrednovati stručno povjerenstvo.

Radovi se ne vraćaju.

Molimo potpisanu suglasnost roditelja za nagrađene učenike radi objavljivanja fotografija radova, fotografija djece i njihovih imena i prezimena u medijima. Suglasnost čuva mentor.

Povjerenstvo za izbor radova među autorima prijavljenim na javni natječaj odabrat će sudionike po kriteriju izvrsnosti i u skladu s propozicijama.

Organizacijski odbor