Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje

Posjet kazalištu Komedija i izložbi Remek-djela iz Muzeja Picasso, Pariz

Autor: Administrator , 30. 4. 2013.

POSJET UČENIKA I RADNIKA IZLOŽBI PICASSOVIH REMEK DJELA U KLOVIĆEVIM DVORIMA

I KAZALIŠNOJ PREDSTAVI CIGLE SVETE ELIZABETE U KOMEDIJI

Dana 29. travnja 2013. 126 učenika i 13 zaposlenika naše škole krenulo je u Zagreb s ciljem gledanja kazališne predstave Cigle svete Elizabete u Zagrebačkom gradskom kazalištu Komedija.

Krenuli smo u 1415 sati sa školskog parkirališta, a u Zagreb smo došli oko 17 sati. Dio učenika, njih 16, u pratnji voditelja i nekoliko nastavnika uz stručno vodstvo obišlo je izložbu Remek-djela iz Muzeja Picasso, Pariz u Galeriji Klovićevi dvori, dok su se ostali zaputili u razgledavanje znamenitosti Zagreba.

Predstava je započela u 1930 sati. „Kroz priču o osamsto godina starom zidu koji je seljaku Ivanu  Lončaru izvor mnogih komunikacijskih problema Vid Balog i Goran Vrbanić provlače velike teme (internet, uzgoj nojeva, europske integracije i međunarodna politika…) s kojima se svakodnevno susrećemo i koje nas muče. Junaci predstave svoje probleme rješavaju na njima svojstven način. Lokalna vlast na čelu koje je Marton Nagy (Vid Balog) nastoji spriječiti Lončara u rušenju zida zbog očuvanja dobrih odnosa s Mašarskom. Situacija se dodatno zapetlja kada u mjesto dolazi Dalmatinac Jure čija je kćerka trudna s Lončarevim sinom… Rasplet situacije je veseo, zabavan, duhovit i razigran onako kako to priliči najboljim ostvarenjima pučkoga kazališta.“

Učenici su zadovoljni izletom i predstavom, osobito glumicama Sanjom Marin, Jasnom Palić Picukarić i Vanjom Ćirić i njihovim komičnim ulogama starica Ildike, Žofe i Dore.

U Grubišno Polje došli smo oko 130 sati iza ponoći.

Ovaj posjet kazalištu poslužit će kao ilustracija nastavnom procesu posebno za društveno-humanističku grupu predmeta.

Franka Frančešević, prof.

citat preuzet sa mrežne stranice Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija: http://www.komedija.hr/web/?page_id=313 (30.04.2013.)

OGLASNA PLOČA
CISOK

INFORMACIJE ZA UČENIKE ZAVRŠNIH RAZREDA SREDNJIH ŠKOLA

kako bi omogućili učenicima završnih razreda srednjih škola što bolju informiranost u vezi s upisima na visoka učilišta,objavljujemo poveznicu na stranicu www.studij.hr

Na navedenoj stranici nalaze se detaljne informacije u vezi s postupkom prijava na visoka učilišta, rangiranju, kalendaru s rokovima u postupku prijava, kao i mogućnosti usporedbe studijskih programa i ostvarenim bodovima za upis prethodnih godina.

Novčana pomoć
ZAVRŠNI RAD

Natječaj za učenike

POZIV UREDA ZA LJUDSKA PRAVA I PRAVA NACIONALNIH MANJINA NA TRENING ZA MLADE ROME I ROMKINJE

Ured za ljudska prava i prava nacionalnih manjina organizira dva treninga za mlade Romkinje i Rome s ciljem izgradnje kompetencija za aktivno sudjelovanje u provedbi Nacionalne strategije za uključivanje Roma.

Energetska obnova
Nabava/prodaja

« Rujan 2024 »

Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje / Bartola Kašića 1, HR-43290 Grubišno Polje / ss-bkasica-grubisnopolje.skole.hr / ured@ss-bkasica-grubisnopolje.skole.hr