Ekonomska škola Braća Radić

10. SAJAM VJEŽBENIČKIH TVRTKI

Autor: Spomenka Crnoja, 28. 4. 2023.

U sklopu Dana otvorenih vrata dana 26. 4. 2023. održan je deseti, jubilarni, Sajam vježbeničkih tvrtki Ekonomske škole „Braća Radić“ Đakovo. Tom prilikom predstavile su se vježbeničke tvrtke završnih razreda naše škole: Amentia d.o.o. (4.E1), Fino&Naše d.o.o. (4.E2), Olimp d.o.o. (4.K), Regina Apis d.o.o. (4.E2),  i Varadero d.o.o. (4.E1). Po prvi puta kao izlagači na sajmu sa svojom „malom tvrtkom“ Budrovačka trpeza predstavili su se i učenici petog razreda Osnovne škole Budrovci, s kojom naša škola ima dugogodišnju suradnju kroz projekt Europska poduzetnička škola. Cilj spomenutog projekta je poticanje učenika na napredovanje i razvoj poduzetničkih vještina te prijateljstva, razumijevanja i suradnje među učenicima i nastavnicima obje škole. Naši učenici i nastavnici već nekoliko godina prenose svoja znanja malim tvrtkama OŠ Budrovci, a ovakvi susreti „malih“ i  „velikih“ tvrtki dokaz su da smo na  pravom putu. Možemo se pohvaliti da smo po ovome jedinstveni u Republici Hrvatskoj. Izvrsni osnovnoškolci predstavili su svoje ručno rađene proizvode, kolače i tjesteninu, te se samouvjereno upustili u prodajni razgovor s ocjenjivačkim povjerenstvom. Upravo zbog toga pobrali su simpatije ocjenjivača i brojnih posjetitelja. U kategoriji najljepšeg štanda osvojili su počasno prvo mjesto. Učenici 1. razreda OŠ Budrovci slušali su prezentaciju učenice Natali Ivanko (2.K) i Marka Dorića (4.UR) na temu Logotip tvrtke, a profesorica Vesna Šimić na zabavan ih je način upoznala s logotipima poznatih hrvatskih brendova.

Nakon toga imali su zadatak ocijeniti štandove vježbeničkih tvrtki te su izabrali svoje favorite. Prema njihovoj procjeni, prvo mjesto zaslužila je tvrtka Varadero d.o.o., a na drugom se mjestu našla tvrtka Amentia d.o.o.. Treće mjesto dodijelili su tvrtki Fino&Naše d.o.o., četvrto tvrtki Regina Apis d.o.o., a peto tvrtki Olimp d.o.o.

Vježbeničke tvrtke naše škole, koje se za sajam pripremaju mjesecima, svoje su prodajne i prezentacijske vještine pokazali kroz  kategorije najljepši štand i prezentacija tvrtke te ostvarili sljedeće rezultate: u kategoriji najljepši štand drugo mjesto zauzela je vježbenička tvrtka Fino&Naše, treće mjesto Regina Apis, četvrto mjesto Varadero, peto mjesto pripalo je vježbeničkoj tvrtki Amentia, a šesto Olimpu. U kategoriji prezentacije prvo mjesto zauzela je vježbenička tvrtka Varadero, drugo mjesto Fino&Naše, treće Regina Apis, četvrto Amentia i peto mjesto Olimp.

Posebnu zahvalu vježbeničke tvrtke duguju svojim partner tvrtkama, a to su: medičar i voskar Marin Gvozdanović, OPG Nada Novaković, Juralius Art, Eagle Pub i pčelar Danijel Majić koji su ih podržali te im donirali dio svog asortimana i opreme kako bi se tvrtke što kvalitetnije predstavile. Članovi povjerenstva bili su Ruža Mikešić (radijska postaja Tranzistor), ravnatelj OŠ Budrovci Ivan Jukić, Darko Ocvirk, voditelj Regionalnog znanstvenog centra Panonske Hrvatske i Matija Mihalj (Budimci d.o.o.) kojima se i ovim putem zahvaljujemo što su odvojili svoje vrijeme kako bi ocijenili naše vježbeničke tvrtke!

Organizacijsko i prosudbeno povjerenstvo čine nastavnici: Anamarija Gajger, Mirela Fekete, Tomislav Jurič, Tomislav Gal, Marija Milanović, Bernarda Šušak, Mirela Lemo Prevoznik i Ana Birovljević. Mentorice vježbeničkim tvrtkama su Jelica Paradžik-Lazarević i Spomenka Crnoja.

« Travanj 2024 »

Ekonomska škola Braća Radić / Vijenac kardinala A. Stepinca 11, HR-31400 Đakovo / ss-ekonomska-bracaradic-dj.skole.hr / ured@ss-ekonomska-bracaradic-dj.skole.hr