Ekonomska škola Braća Radić

Projekt "Kultura u akciji" - radionica "Koga stvorim bude živ"

Autor: Bernardica Šušak, 15. 5. 2023.

U Ekonomskoj školi „Braća Radić“ održana je radionica ovladavanja reciklažnom likovnom tehnikom oblikovanja i izrade čvrstih, impozantnih i raznovrsnih predmeta.

Učenici su bili uvedeni u ulogu umjetnika i vođeni kroz stvaralački proces od iznalaženja ideje do finalizacije pokretne skulpture kojoj su odredili identitet i smisao. U kreativnom procesu prošli su put od destrukcije ka konstrukciji tehnikom kojom se potpomaže razvitak konceptualnog, prostornog, likovnog i estetskog razmišljanja i razvija sposobnost planiranja i rješavanja problema.

Radionica je reciklažna i kod učenika razvija i jača ekološku svijest te u današnjoj potrošačkoj kulturi proučava kako od beskorisnog i starog stvoriti nešto kreativno i novo. U vrijeme otuđenja, individualizma i stremljenja virtualnim svjetovima, ova tehnika okuplja i motivira učenike da kroz zajednički rad, igru i istraživanje razvijaju vještine timskog rada, suradnje, komunikacije i koordinacije, te jačaju za snalaženje pred izazovima nepredvidivog života. Iskustvo uspješnog zajedničkog rada jača timski duh, povezanost grupe i prihvaćanje svakog pojedinca u njegovim različitostima.

Nakon ovladavanja likovnom tehnikom učenici su predstavili svoje radove, podijelili dojmove uz malu diskusiju kako bi im se aktivirala mašta i potakle ideje za upotrijebiti naučeno za kreiranje osobnih i školskih projekata.

U poticajnom, kreativnom i veselom ozračju sudjelovali su učenici 3E1, 3E2 i 3K razreda sa voditeljicom Bernardicom Šušak i suradnicom Mirelom Fekete zajedno sa predstavnicima udruge Močvarni laboratorij u sklopu projekta „Kultura u akciji“ pri Ministarstvu obrazovanja i znanosti.

Priloženi dokumenti:
IMG_5028.JPG (959.14 KB)
IMG_5084.JPG (784.16 KB)
IMG_5088.JPG (632.46 KB)

« Travanj 2024 »

Ekonomska škola Braća Radić / Vijenac kardinala A. Stepinca 11, HR-31400 Đakovo / ss-ekonomska-bracaradic-dj.skole.hr / ured@ss-ekonomska-bracaradic-dj.skole.hr