preskoči na sadržaj

Industrijsko-obrtnička škola Nova Gradiška

Login
Korisni linkovi

 

 

 

 

 

 

 

  

  

Kalendar
« Srpanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Prikazani događaji

Brojač posjeta
Ispis statistike od 19. 11. 2020.

Ukupno: 104838
Ovaj mjesec: 18
Ovaj tjedan: 18
Danas: 18
Udžbenici 2023./24.

Učenička zadruga "Šegrt"

Facebook stranica

Instagram račun

Knjižnica Instagram

YouTube kanal

Učenički radovi

Učenički servis

RASPORED ZVONJENJA

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
DONACIJA FAKULTETA TURIZMA IZ POŽEGE, AKADEMSKA VINA ZLATNE DOLINE, STEM SVEUČILIŠNO OBRAZOVANJE ZA KREATIVNE INDUSTRIJE U POŽEGI: RURALNO-ZELENO-ODRŽIVO-DIGITALNO
Autor: Vedrana Medić, 15. 11. 2023.

„Fakultet Turizma iz Požege donirao je vino našoj školi na kojem će učenici učiti prezentirati, posluživati, dekantirati, otvarati i točiti.

Akademska vina Zlatne doline

Akademska vina Zlatne doline su proizvedena u nastavnoj bazi Fakulteta ruralnog razvoja u Požegi koji djeluje u okviru Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Objekt sadrži prostore vinskog podruma, spremišta vina, kušaonice, prostoriju za smještaj poljoprivredne mehanizacije i priključaka, gnojiva, pesticida, kao i nastavne prostore, učionice, kabinete, praktikume i degustacijske dvorane. Izravno je fizički i funkcionalno povezan s nastavnim poligonom višegodišnjih nasada vinograda. Površine vinograda se nalaze na južnim obroncima Papuka kraj sela Podgorje u kutjevačkom vinogorju. Dvadesetogodišnja tradicija proizvodnje vina stvara vrhunska vina koja nastaju pod budnim okom znanstvenika i studenata. Cjelokupno poljoprivredno gospodarstvo i prodaja vina  je organizirana u okviru spin off poduzeća Vinum Academicum d.o.o. što je trend današnjeg poduzetništva na razvijenim europskim tržištima. U ponudi su brojne vinske sorte kao što su: graševina, pinot bijeli, pinot sivi, muškat žuti, merlotpinot crni, zweigeltcabernet sauvignon, i drugi što daje široku lepezu vinskim znalcima za uživanje i sljubljivanje sa autohtonim jelima koja se izučavaju na studiju Turizma i Enogastronomije u Požegi, sa posebnim naglaskom na selektivne oblike turizma kao što su gastronomski, ruralni i ekološki turizam.

STEM sveučilišno obrazovanje za kreativne industrije u Požegi: Ruralno-zeleno-održivo-digitalno

Turizam je jedna od glavnih strateških odrednica Programskog razdoblja Europske Unije 2021. – 2027. te  prioritetno područje javnih politika u okviru Strateškog cilja 1. Konkurentno i inovativno gospodarstvo u Nacionalnoj razvojnoj strategiji Republike Hrvatske do 2030. godine, te se studiranje u ovom području smatra izrazito perspektivnim. Ruralno-zeleno-održivo-digitalno- uključi se u teme obrazovanja za sigurno zapošljavanje!

U sektoru turizma i ruralnog razvoja Fakultet provodi visokoškolsko i cjeloživotno obrazovanje iz područja biotehničkih i društvenih znanosti fokusirano na znanstvenom i stručnom radu, osiguranju kvalitete, međunarodnoj suradnji i suradnji sa lokalnom zajednicom s ciljem brze zapošljivosti studenata. Naglasak je na osposobljavanju stručnjaka za obavljanje operativnih i upravljačkih poslova u selektivnim oblicima turizma, profitnom i neprofitnom sektoru te javnim organizacijama vezanim uz područje turizma.  Studenti se osposobljavaju i za obavljanje operativnih poslova iz ostalih interdisciplinarnih područja povezanih s turizmom: elektroničko poslovanje i programsko inženjerstvo, računovodstvo i enogastronomija. Studenti imaju priliku učiti na konkretnim poslovnim modelima te razvijati svoje inovativne poslovne planove u turizmu i ugostiteljstvu, uz mentoriranje gospodarstvenika i stručnu praksu kao dio nastave.

Preddiplomski sveučilišni studij

  • Turizam – univ.bacc.oec. (180 ECTS)

Preddiplomski stručni studiji:

  • Enogastronomija - bacc. ing. techn. aliment. (180 ECTS)
  • Elektroničko poslovanje i programsko inženjerstvo- bacc.inf. (180 ECTS)
  • Računovodstvo – bacc.oec. (180 ECTS)“

Stjepan Mandić

 






[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju