NATJEČAJ ZA RAVNATELJA ŠKOLE

Na temelju članaka 40. i 41. Zakona o ustanovama („Narodne novine“ broj: 76/93., 29/97., 47/99. i 35/08), članka 127. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“ broj: 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 16/12 i 86/12) i članka 54. Statuta Srednje škole Koprivnica, Školski odbor Srednje škole Koprivnica raspisuje

za imenovanje ravnatelja škole

(m/ž)

Za ravnatelja može biti imenovana osoba koja:

• ima visoku stručnu spremu,
  • koja ispunjava uvjete za nastavnika ili stručnog suradnika i ima propisano pedagoško-psihološko obrazovanje
  • ima najmanje pet (5) godina radnog iskustva u odgojno-obrazovnom radu u osnovnoj ili srednjoj školi

Ravnatelj se imenuje na pet godina.

Uz pisanu prijavu na natječaj kandidati su dužni priložiti sljedeće isprave, u izvorniku ili ovjerenoj preslici od strane javnog bilježnika, kojima se dokazuje ispunjavanje uvjeta:

• životopis
  • diplomu o stečenoj visokoj stručnoj spremi
  • uvjerenje da ne postoje zakonske zapreke za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi propisane člankom 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (ne starije od 6 mjeseci)
  • dokaz o stečenim pedagoškim kompetencijama
  • dokaz o položenom stručnom ispitu
  • dokaz o radnom iskustvu u odgojno-obrazovnom radu (potvrda poslodavca i ovjerena preslika radne knjižice)
  • domovnicu

Rok za podnošenje prijava je 15 dana od dana objave natječaja. Prijave na natječaj s navedenom dokumentacijom dostaviti preporučenom poštom na adresu: SREDNJA ŠKOLA KOPRIVNICA, Trg slobode 7, 48000 Koprivnica ili u tajništvo Škole na adresu: Trg slobode 7, 48000 Koprivnica u zatvorenoj omotnici s naznakom „ponuda za ravnatelja – ne otvaraj“.

Nepotpune i nepravodobno dostavljene prijave neće se razmatrati. Školski odbor može odlučiti da će, ako to bude smatrao potrebnim, s kandidatima natječaja koji u potpunosti udovoljavaju uvjetima obaviti usmeni razgovor.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni najkasnije u roku 45 dana od dana isteka roka za podnošenje prijava.

Predsjednik Školskog odbora:

Josip Petrovčić, dr.med.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 13. 2. 2013.