KAZALIŠNI DAN 3.5.2013.

Obavještavamo učenike da će Kazališni dan, 3.5.2013. učenici četvrtih razreda te učenici 3a, 3d, 3e, 3f,  3h i 3j naše škole provesti u Zagrebu, u Gradskom dramskom kazalištu Gavella na predstavi PUSH UP 1-3.

Vrijeme polaska u Zagreb je 13 sati s Autobusnog kolodvora, predstava počinje u 18:30, a povratak u Koprivnicu oko 21:30.

Nastava se u petak 3.5. održava prema uobičajenom rasporedu radi realizacije sati.

Učenici prvih, drugih i 3b, 3c, 3i razreda  28. 5. gledati će predstavu LJUBAV ZA POČETNIKE u koprivničkom Domoljubu.

Foto N. Stipaničev/Cropix

"Push up 1-3" je priča o tome koliko u svijetu, kojega zovemo slobodnim, uspjeh na poslu znači gubitak slobode i poništavanje vlastite individualnosti, rekao je redatelj Dario Harjaček večeras uoči pokazne probe za novinare. Kroz priču o šest ljudskih sudbina, unutar jednoga dana velike multinacionalne korporacije, prikazuje se kako u životinjskoj borbi za prevlast te kroz stalnu težnju da se podrede višim instancama i idu prema vrhu hijerarhije, ljudi često gube skrupule i postaju moralno osakaćeni, dodao je.

Poslovne ljude u odijelima i kostimima, koji u kombinaciji ispovjednih monologa i staccato dijaloga otkrivaju naličje blagostanja i prividne slobode, glume Jakov Bilić, Barbara Nola, Antonija Stanišić Šperanda, Amar Bukvić, Bojana Gregorić Vejzović, Zoran Gogić, Sven Šestak i Ivana Bolanča.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 25. 4. 2013.