Povodom Dana škole 26. travnja 2024. g. održano je predavanje na temu "Planovi održive urbane mobilnosti u sjevernoj Hrvatskoj - održivi gradovi za pješake, bicikle i javni prijevoz putnika". Predavanje je održao gospodin Ante Klečina, predavač na Sveučilištu Sjever. Svi zainteresirani učenici mogli su sudjelovati na navedenom predavanju. Gospodin Klečina upoznao je zainteresirane učenike s planovima održive urbane mobilnosti u sjevernoj Hrvatskoj. Govorio je kako bi zapravo trebao izgledati model javnog prijevoza putnika općenito. Saznali smo da je ulica Ivana Meštrovića u Koprivnici napravljena prema planu kako bi se osigurala sigurnost pješaka prilikom prelaska ceste, da je u Koprivnicu uveden u maloj mjeri javni gradski prijevoz koji predstavlja okosnicu održive urbane mobilnosti zbog mogućnosti korištenja od strane velikog broja putnika te prostorne, ekološke i ekonomske prihvatljivosti. Zaključak predavanja je svakako da bi svi trebali što više pješačiti, biciklirati i koristiti (ako nam mogućnosti dozvoljavaju) javni gradski prijevoz.
Zahvaljujemo gospodinu Klečini na izdvojenom vremenu kako bi održao vrlo zanimljivo predavanje.
 Ivana Tintor, prof.

Priloženi dokumenti:
PXL_20240426_061824792.MP.jpg (1.20 MB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 29. 4. 2024.