Posjet Sveučilišnoj bolnici u Padovi

Učenici 3. i razreda su u petak 26. 4. 2024. posjetili Sveučilišnu bolnicu u Padovi. Tom prilikom obišli su glavne bolničke zgrade od kojih najstarija datira iz 14. st., a trenutno se gradi najveći pedijatrijski odjel u sjevernom dijelu Italije. Hrvatske pacijente uz bolnicu u Padovi veže transplantacijski program s obzirom na to da je riječ o jednom od najznačajnijih europskih transplantacijskih centara za trbušne organe, a kao koordinatori transplantacije su upravo medicinske sestre. Trenutno se tamo liječe djeca iz Hrvatske kojima je potrebna transplantacija. S bolnicom nas je upoznala medicinska sestra Dušanka Madunić koja 37 godina radi u toj bolnici, trenutno na odjelu “scienze neurologiche”.
Osim obilaska bolnice učenici su se upoznali sa poviješću Padove, njenim znamenitostima, bazilikom Sv. Antuna, kao i svetištem Sv. Leopolda Mandića. Iako nije bilo prilike upoznati talijanski “dolce far niente”, malo slobodnog vremena se iskoristilo za osjetiti tradicionalni “dolce vita”.
Upućujemo zahvale profesoricama Kristini Košćuk i Ines Komljenović na pratnji i pomoći u komunikaciji, te sestri Duški na iskazanoj stručnosti i toplini.

Damjan Abou Aldan, nastavnik

Priloženi dokumenti:
IMG_7777.jpeg (1.73 MB)
IMG_7782.jpeg (1.99 MB)
IMG_7787.jpeg (1.75 MB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 29. 4. 2024.