Radionice i predavanja iz zdravstvenog odgoja

Od 15.4. do 3.5. održane su brojne radionice i predavanja zdravstvenih tema u prvim, drugim i trećim razredima. Riječ je o aktivnostima koje su pripremali maturanti medicinskog usmjerenja u sklopu vježbi iz predmeta „Metodika zdravstvenog odgoja“. Nakon cjelogodišnjeg usvajanja metodičkih vještina pristupilo se pripremi aktivnosti usklađenih sa kurikulom „međupredmetne teme zdravlje“ i izrađene su po dvije aktivnosti za prve, druge i treće razrede kojima su obuhvaćeni sadržaji vezani uz spolnost, ovisnosti i zdrave navike.

Potaknuti mišlju da se najbolje uči poučavajući, maturanti su svoje metodičke vještine u praksi pokazali razrađujući ishode učenja, pripremajući sadržaje poučavanja, ali i provjeravajući što su učenici od njih naučili. S obzirom na to da je interes razrednika za dolazak u njihove razrede bio velik, realizirano je 28 sati aktivnosti uz pozitivne povratne reakcije učenika i edukatora.

Damjan Abou Aldan, mag. phil., mag. med. techn., izvrsni savjetnik

Priloženi dokumenti:
IMG_7576.jpeg (471.49 KB)
IMG_7738.jpeg (297.21 KB)
IMG_7742.jpeg (426.61 KB)
IMG_7928.jpeg (169.41 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 6. 5. 2024.