Global Action Days od 26.4.2024. do 3.5.2024.

Suradnja učenika i nastavnika odvijala se tijekom ožujka i travnja u sklopu Dana škole, Proljetnog sajma učeničke zadruge Školak, Dana planeta Zemlje i akttivnosti eko grupe.
Tih su dana učenici čistili dvorište škole, posadili mladice drveća, osvijestili važnost reciklirane odjeće, ali i upotrebe ekološki prihvatljivih kozmetičkih pripravaka za kožu.
Na taj smo način obilježili i Global Action Days koji promovira teme kao što su bioekonomija, obnova, hrana, promjenjivo vrijeme i kružno gospodarstvo. Tu je kampanju pokrenula Foundation for
Environmental Education, partnerska organizacija UNESCO-a. Na društvenim mrežama naše škole od 26.4.2024. do 3.5.2024. objavljene su fotografije na kojima se promovira prirodna kozmetika, reduciranje smeća uokolo škole, važnost pomlađivanja drveća i recikliranje odjeće. Za taj smo angažman dobili i certifikat!

Sandra Maletić i Irena Nevjestić

U projekt su bile uključene nastavnice:

Sandra Maletić, Irena Nevjestić, Maja Mlinar Kerovec, Ivana Gregurina i Tamara Tomiša-Gečić.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 7. 5. 2024.