Gimnazija Vladimira Nazora Zadar

Ante Mihić, gost Triptih projekta

Autor: Ante Prtenjača, 20. 5. 2024.

U petak, 17.5. gostovanjem Ante Mihića zaokružen je projekt naše školske knjižnice Triptih. Uoči samog početka razgovora knjižničar Ante gostu Anti uručio je poklone u vidu kišobrana, leptir mašne i knjige. Zatim je dragi gost Ante Mihić preuzeo riječ i uz asistiranje knjižničara prošao kroz razne bitne teme, od ljubavi i erosa, vjere i religije, duše i slobode, važnosti čitanja i poezije, glazbene i filmske umjetnosti, suzbijanja ega, do povratka u dane koje je proveo u Gimnaziji Vladimira Nazora gdje je radio kao profesor vjeronauka. Prisjetio se na kraju kako su se učenici tada zauzeli za njega pišući peticiju te time poručio prisutnim učenicima da je bitno da protestiraju i reagiraju na nepravdu, da uvijek stanu uz svog kolegu koji doživljava nepravdu. U nekom trenutku na samom kraju spontano se zapjevala pjesma Tko sam ja da ti sudim. Tako je stiglo kraju ovo posebno gostovanje, a Ante se odjavio uz riječi: Bog vas blagoslovio.

Gimnazija Vladimira Nazora Zadar / Perivoj Vladimira Nazora 3/2, HR-23000 Zadar / gimnazija-vnazora-zd.skole.hr / ured@gimnazija-vnazora-zd.skole.hr