preskoči na sadržaj

Osnovna škola fra Bernardina Tome Leakovića Bošnjaci

Login

 

Kalendar
« Prosinac 2023 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
Prikazani događaji

Anketa
Kako pomažete roditeljima u obavljanju svakodnevnih kućanskih poslova?






e-novine

  

Priloženi dokumenti:
Crtic 1.wmv

Internet tražilice

Web preglednici

                

Mozilla Firefox    Opera        Google Chrom

                    

         Internet Explorer    Safari

Brojač posjeta
Ispis statistike od 11. 1. 2015.

Ukupno: 799048
Danas: 37
Obavijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Projekt "Lajk na pravi način"
Autor: Marko Kovačević, 17. 11. 2017.

Naša škola sudjeluje u projektu prevencije elektroničkog nasilja nad i među djecom i mladima pod nazivom „Lajk na pravi način“, koje je Društvo za pomoć osobama s invaliditetom „Golubovi“ Županja prijavilo Ministarstvu za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku. 


Naša škola zajedno s dvije osnovne škole iz Županje te osnovnom školom iz Babine Grede sudjeluje u projektu „Lajk na pravi način“.

Jelena Bjelić Raonić je autorica i voditeljica projekta "Lajk na pravi način", a Iva Tadić je izvoditeljica projektnih aktivnosti.

Prevencija elektroničkog nasilja nad i među djecom osnovnoškolske dobi  usmjerena je učenicima, učiteljima i roditeljima učenika spomenutih škola.

U našoj su školi planirane sljedeće projektne aktivnosti:

  1. Interaktivne prezentacije za učenike osnovnih škola (od 4. do 8. razreda) na temu prevencije elektroničkog nasilja i suzbijanja govora mržnje preko Interneta - kroz 2 školska sata
  2. Predavanje za učitelje na učiteljskim vijećima na temu prevencije elektroničkog nasilja - predavanje i upoznavanje s opasnostima i načinom zaštite od elektroničkog nasilja nad i među djecom
  3. Predavanja za roditelje djece uključene u projekt na temu prevencije elektroničkog nasilja - upoznat će ih se s opasnostima i načinom zaštite od elektroničkog nasilja nad i među djecom.

 

U sklopu projekta planira se  još i educirati volontere za rad s djecom i mladima sa i bez teškoća u razvoju na temu elektroničkog nasilja, te za online savjetovalište i sudjelovanje u javnim kampanjama, provesti javnu kampanju za podizanje svijesti javnosti o problemu elektroničkog nasilja i govora mržnje na Internetu te omogućiti dostupnost informacija i svakodnevnu pomoć djeci i mladima putem Online savjetovališta i informativnih letaka.

Ovaj je hvalevrijedan projekt službeno započeo s provedbom 15.10.2017. godine, a traje godinu dana. Pratite tijek projekta i na facebooku i dajte "LIKE" za pravu stvar!

U našoj je školi Iva Tadić, izvoditeljica projektnih aktivnosti, 13.11.2017. započela s interaktivnim prezentacijama. U fotogaleriji pružamo mali uvid u rad i radove učenika.





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju