Osnovna škola Josipovac

Za sve objavljene informacije i fotografije na web stranicama Osnovne škole Josipovac postoje pisane suglasnosti za njihovo objavljivanje sukladno Općoj direktivi o zaštiti osobnih podataka. Svako neovlašteno preuzimanje fotografija i sadržaja s ove web stranice nije dopušteno.

e-Dnevnik za učenike

Priloženi dokumenti:
za roditelje i ucenike.pdf

Školski list Karašica

« Svibanj 2024 »

Ispis statistike od 8. 3. 2021.

2024.-2025.

eTWINNING PROJEKT: IGRAJMO SE GLAGOLJICOM 4

Uspješan eTwinning projekt Igrajmo se glagoljicom nastavljamo i ove godine, što će biti naš četvrti ciklus.

Osnovni cilj je popularizacija glagoljičke kulturne baštine osvještavanjem važnosti kulturnog i nacionalnog identiteta i zajedničkog korijena.
Projekt će se aktivno odvijati od listopada 2024. do lipnja 2025. a nakon toga će se odvijati diseminacija rezultata i projekta.
U svakom će se mjesecu obrađivati neka tema (povijest, pismo, dizajn...) koji će se prezentirati kreativnom uporabom IKTa.

Tim naše škole čine učenici 6.a i 6.b razreda te učenici izvannastavne likovne i medijske skupine uz učiteljice Kristinu Stipić Ćorluka, Anu Janješić, Vedranu Belanović Gibičar i knjižničarke Anite Drenjančević.

ŠKOLSKI PROJEKT "ČITANJE BEZ MUKE"

Školski projekt poticanja čitanja za učenike drugih, trećih i četvrtih razreda nastavljamo i ove školske godine, novost je uključenje učenika petih razreda. Projekt započinje u rujnu a završava u lipnju dodijelom priznanja za najčitače. Djela koja ove školske godine učenici trebaju pročitati i predstaviti putem plakata su:

2. razred - Baby Lasagna i mačak Stipe: veliko prijateljstvo (M. Purišić, J. Jurilj)

3. razred - Morski dnevnik Pauline P. (S. Pilić)

4. razred - Gorski dnevnik Pauline P (S. Pilić)

5. razred - Žganci od vanilije (M- Kopjar)

Radionice poticanja čitanja i radionice o tehnikama čitanja započinju u listopadu i traju sve do travnja 2025. godine a održati će ih školska knjižničarka i pedagoginja.

MEĐUNARODNI PROJEKT RAZMJENE STRANIČNIKA

Ovogodišnja tema međunarodnog projekta razmjene straničnika je "School Libraries: Community Connectors" . Uključili smo se i ove godine s dvije grupe učenika.

U projektu digitalne razmjene straničnika sudjelovati će učenici 8.a i 8.b razreda uz vodstvo učiteljice likovne kulture Vedrane Belanović Gibičar i knjižničarke Anite Drenjančević. Partner nam je škola iz Mađarske.

U projektu razmjene straničnika u fizičkom obliku sudjelovati će učenici 4.a i 4.b razreda uz vodstvo učiteljica Ljiljane Romić i Katarine Puljić te knjižničarke Anite Drenjančević. Partneri su nam učenici iz

Ovim projektom već tradicionalno obilježavamo Mjesec školskih knjižnica kojemu je u svijetu posvećen listopad. Više o projektu možete pronaći na službenim stranicama međunarodne organizacije IASL.

DJEČJI ČASOPISI U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

I ove godine u našoj knjižnici možete čitati nove brojeve časopisa za djecu i mlade Smib i Modru lastu!