Osnovna škola Ivan Lacković Croata Kalinovac

Petak, 21.6.2024. godine završetak nastavne godine

HIMNA ŠKOLE

ŠKOLO LACKOVIĆA CROATE

Jutrom kad se probudim ja na školu pomislim

na lektire i zadatke, znanjem se ponosim

A u školi dani su kao sve iz bajke

crtam, pišem, glumim, o okolišu brinem se.

Školo Lackovića Croate

pjesmom slavim te

u srcu čuvam te.

Školo Lackovića Croate

i kada porastem

uvijek voljeti ću te.

Školo moja volim te.

e-lektire

Ispis statistike od 26. 9. 2011.

Obilježili smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: MARINA ŽELJEZNJAK, 17. 10. 2023.

Više o programu pročitajte pod Opširnije.

Kruh ljubavi, svima nam dobro poznata pjesma uvela nas je u zajedničko slavlje proslave Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Danas nam cijela škola prekrasno miriše zahvaljujući svježe ispečenim proizvodima od tijesta. Kako se do tijesta i gotovih proizvoda dolazi, recitacijom su nas podsjetili naši hrabri prvašići, a nakon njih su učenice vjeronaučne skupine nižih razreda izvele prigodnu dramatizaciju - Svađa u pekari.

Obećajemo, draga peciva, da vas nećemo bacati i da ćemo kao i vi samo lijepe riječi zboriti.

Danas nismo zahvalni samo na kruhu – simbolu hrane, već i svemu skladnom svijetu po kojem hrana kao gotovi proizvod do nas dolazi. O ljepoti stvorenoga i njihovoj važnosti te međusobnoj povezanosti krasnoslovila nam je Laura Pantelić lirskom pjesmom Zvonimira Baloga – Ti si veza između Boga i cvijeta, a nakon nje smo, zajedno uz naš školski zbor, pjesmom V'jek hvaljen budi – pjesmom stvorova brata Franje Asiškog pohvalu dali Stvoritelju čitavog svijeta.

Zahvaljujemo učenicama vjeronaučne skupine koje su dramatizacijom Klasovi zlatni zaključile našu svečanost i zborašicama koje su ih pratile pjesmom.

Hvala svim izvođačima i njihovim mentorima. Hvala roditeljima koji su zajedno s učenicima za danas brižljivo i s ljubavlju pripremili ukusna peciva i kolače. Prisjetili smo se danas koliko je hrana važna u našim životima, ali i kako je svatko od nas važan u ophođenju s njom.

Hvala smo izrekli mnogo puta. Nadam se da će nam ta divna riječ i dalje u školskoj godini ostati u riječima i djelima.

Na kraju svečanog programa naš je Župnik blagoslovio plodove i radove naših ruku, a nakon blagoslova svi smo se pridružili zajedničkom blagovanju.