Osnovna škola Ivan Lacković Croata Kalinovac

Petak, 21.6.2024. godine završetak nastavne godine

HIMNA ŠKOLE

ŠKOLO LACKOVIĆA CROATE

Jutrom kad se probudim ja na školu pomislim

na lektire i zadatke, znanjem se ponosim

A u školi dani su kao sve iz bajke

crtam, pišem, glumim, o okolišu brinem se.

Školo Lackovića Croate

pjesmom slavim te

u srcu čuvam te.

Školo Lackovića Croate

i kada porastem

uvijek voljeti ću te.

Školo moja volim te.

e-lektire

Ispis statistike od 26. 9. 2011.

Večer matematike u DV Bubamara Kalinovac
Autor: MARINA ŽELJEZNJAK, 8. 12. 2023.

Nastavljamo suradnju Škole i Dječjeg vrtića i dalje. Ovog puta organizirali smo Večer matematike isključivo samo za naše buduće prvašiće. Kao pomoć i podršku pozvali smo i njihove roditelje.

Smijeha i zabave nije nedostajalo, a da je bilo zaista zanimljivo govori i mnoštvo fotografija kojima smo zabilježili svaki trenutak.

Večer matematike je projekt Hrvatskog matematičkog društva.

Naša škola provodi ga u suradnji sa Dječjim vrtićem Bubamara Kalinovac.

Ove radionice organiziramo kako bi zajednički popularizirali matematiku, a usput se i zabavili.

U radionicama sudjeluju učenici i njihovi roditelji. Zadaća roditelja je da pomognu u pojašnjavanju zadataka jer time pozitivno utječu na rezultate učenika.

Večer matematike nalik je sajmu. Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima nalaze se na svakoj stanici, a dežurni „matematičari“ (Josipa, Erin Petra i Dora) pomogli su pri njihovoj provedbi.

Učenici vode evidenciju radnih centara koje su predškolci posjetili, a za evidenciju je svaki predškolac dobio svoju „putovnicu” - voditelji radionica stavili su žig ili svoj potpis kao potvrdu da je učenik uspješno riješio zadatke s pojedine radionice.

Zahvaljujemo Ravnateljici DV Bubamara Kalinovac Ivani Biruš te odgojiteljici Jasni Kanić na pomoći i podršci oko organiziranja projekta.