Osnovna škola Ivan Lacković Croata Kalinovac

Petak, 21.6.2024. godine završetak nastavne godine

HIMNA ŠKOLE

ŠKOLO LACKOVIĆA CROATE

Jutrom kad se probudim ja na školu pomislim

na lektire i zadatke, znanjem se ponosim

A u školi dani su kao sve iz bajke

crtam, pišem, glumim, o okolišu brinem se.

Školo Lackovića Croate

pjesmom slavim te

u srcu čuvam te.

Školo Lackovića Croate

i kada porastem

uvijek voljeti ću te.

Školo moja volim te.

e-lektire

Ispis statistike od 26. 9. 2011.

"Fašenk v Kalnovcu 2024."
Autor: MARINA ŽELJEZNJAK, 12. 2. 2024.

Iako s nekoliko godina stanke ove smo godine ponovno oživjeli, već tradicionalnu manifestaciju Kalinovca, „Fašenk v Kalnovcu“. Iako nedjeljna prognoza baš nije obećavala povoljne vremenske uvjete okupivši se ispred Osnovne škole, onako veseli i odlično raspoloženi, i vrijeme nam se smilovalo.

Naša vesela i razigrana povorka leptirića, štrumpfova, domino kockica, kockastih navijača i ostalih maštovitih maski prošetala je selom i predstavila se prisutnim mještanima.

U sportskoj dvorani Osnovne škole svoje točke predstavile su nam sve skupine Fašenka.

Uz učenike i djelatnike Osnovne škole u organizaciji je sudjelovao i Dječji vrtić Bubamara Kalinovac, a sve pod pokroviteljstvom Općine Kalinovac.

Naš načelnik i saborski zastupnik gospodin Darko Sobota obratio se svim posjetiteljima Fašenka i zahvalio što i dalje obilježavamo manifestacije poput Fašenka, gdje zajedničkim druženjem bar na kratko možemo zaboraviti na svakodnevne brige i prepustiti se začaranom svijetu maski i šarenih kostima.

Zahvaljujemo i Udrugama Općine Kalinovac, DVD-u Batinske i našim dragim umirovljenicima, što su svojim izvedbama dobro nasmijali sve prisutne.

Općina Kalinovac osigurala je ukusne krafne i čaj za sve posjetitelje Fašenka.

„Fašenk v Kalnovcu“ i ove je godine zaista bio odličan. Rezultat je to truda i rada svakog učenika, učitelja, odgojitelja i svih ostalih koji su na bilo koji način doprinijeli njegovoj organizaciji.

U nadi ponovnog druženja vidimo se do godine na „Fašenku v Kalnovcu 2025.“

Foto galerija: