Osnovna škola Ivan Lacković Croata Kalinovac

Petak, 21.6.2024. godine završetak nastavne godine

HIMNA ŠKOLE

ŠKOLO LACKOVIĆA CROATE

Jutrom kad se probudim ja na školu pomislim

na lektire i zadatke, znanjem se ponosim

A u školi dani su kao sve iz bajke

crtam, pišem, glumim, o okolišu brinem se.

Školo Lackovića Croate

pjesmom slavim te

u srcu čuvam te.

Školo Lackovića Croate

i kada porastem

uvijek voljeti ću te.

Školo moja volim te.

e-lektire

Ispis statistike od 26. 9. 2011.

Projekt financijske pismenosti
Autor: Elizabeta Trepotec Marić, 4. 3. 2024.

U svrhu povećanja financijske pismenosti i ove godine učenici viših razreda osnovnih škola natjecali su se u financijskom znanju.

Natjecanje u financijskoj pismenosti održano je putem online platforme Kahoot! u organizaciji Štedopisa. Natjecanje je bilo namijenjeno učenicima od 5. do 8. razreda osnovnih škola iz cijele Hrvatske u svrhu povećanja financijske pismenosti mladih. Održalo se 29. veljače 2024., a sudjelovalo je 605 ekipa, odnosno 1.815 učenika iz 256 škola diljem Hrvatske.

Našu školu predstavljala je tročlana ekipa 7. razreda koju su činili kapetan ekipe Matej Krčmar, Lucija Pantelić i Luka Moslavac. Ime koje su izabrali za svoju ekipu je Kal(novčići) te su i izborom imena pokazali svoju kreativnost. Znanje i iskustvo pretočili su u osvajanje 32. mjesta u konačnom poretku.

Kriterij uspješnosti (rangiranja) ekipa bili su brzina i točnost odgovora.

Kviz se sastojao od 13 pitanja + 1 pitanje procjene. Pitanje procjene se uzima u obzir isključivo u slučaju izjednačenog rezultata 2 ili više timova na način da se gleda koji je tim u tom pitanju bliži točnom odgovoru.

Za pripremu natjecatelji su korisitli sljedeće sadržaje:

1. Udžbenik za osnovne škole „Novac i ja“
  2. https://euro.hr/od-sljedece-godine-zamjena-kuna-moguca-samo-u-hnb-u/
  3. Online kvizovi financijske pismenosti za vježbu

Ove godine dodan je online kviz za roditelje učenika s ciljem davanja podrške programima financijske pismenosti u školama ali i za provjeru njihove financijske pismenosti.

Kal(novčići) su odmah počeli pripreme za iduću godinu, a svoja znanja prenosit će mlađim generacijama uz mentorstvo učiteljice Elizabete Trepotec Marić.

Bravo za Kal(novčiće)!!