Osnovna škola Ivan Lacković Croata Kalinovac

Petak, 21.6.2024. godine završetak nastavne godine

HIMNA ŠKOLE

ŠKOLO LACKOVIĆA CROATE

Jutrom kad se probudim ja na školu pomislim

na lektire i zadatke, znanjem se ponosim

A u školi dani su kao sve iz bajke

crtam, pišem, glumim, o okolišu brinem se.

Školo Lackovića Croate

pjesmom slavim te

u srcu čuvam te.

Školo Lackovića Croate

i kada porastem

uvijek voljeti ću te.

Školo moja volim te.

e-lektire

Ispis statistike od 26. 9. 2011.

ODRŽANI 4. "KALNOVEČKI RAZGOVORI"
Autor: Sanja Kolar, 27. 5. 2024.

U petak, 24. svibnja 2024. godine, u Velikoj sali Društvenog doma u Kalinovcu je održan 4. susret "Kalnovečki razgovori".

Susret je to kojeg organizira OŠ Ivan Lacković Croata Kalinovac i KU "Tomislav Franjić", na kojem se učenici osnovnih škola predstavljaju u literarno-dramsko-likovnom izričaju, a održava se u znak sjećanja na život i djelo Kalinovčana Ivana Goluba -  svećenika, sveučilišnog profesora emeritusa, teologa, povjesničara kulture i književnika.

I na ovogodišnjem susretu predstavljeni su radovi učenika škola iz bliže i dalje okolice pa su tako u kategoriji igrokaza nastupili učenici OŠ Kloštar Podravski (PŠ Prugovac), OŠ Ljudevita Modeca Križevci, OŠ Molve, OŠ Prof. Franje Viktora Šignjara Virje, OŠ Ferdinandovac, OŠ Ivan Lacković Croata Kalinovac te polaznici KU "Tomislav Franjić" Kalinovac te u kategoriji stripa učenici OŠ Legrad (PŠ Veliki Otok), OŠ Ivan Lacković Croata Kalinovac, OŠ Ferdinandovac (PŠ Drenovica) i OŠ Ljudevita Modeca Križevci.

Radove učenika pratili su članovi Prosudbenog provjerenstva u sastavu:

Mario Kolar - izv. prof. dr. sc, književni povjesničar, kritičar i urednik, Ivanka Ferenčić Martinčić - autorica priča i knjiga za djecu, Hrvoje Zalar - kazališni i televizijski glumac, Petra Bojovski - učiteljica likovne kulture i Lidija Levačić Mesarov - učiteljica hrvatskog jezika i knjižničarka.

Na susretu je također prikazan film "Kalnovečki razgovori" kojeg je autor KU "Tomislav Franjić" Kalinovac te predstavljena "Knjiga poučaka", prva knjiga objavljena nakon smrti Ivana Goluba, a koje je urednik Mario Kolar.

Na samom kraju susreta učenicima, mentorima i članovima povjerenstvna podijeljene su zahvalnice i prigodni pokloni te je nastavljeno druženje uz okrijepu, a ravnateljica Mirjana Bazijanec svim je sudionicima zahvalila na dolasku i trudu i pozvala na ponovni susret dogodine.