Osnovna škola Ivan Lacković Croata Kalinovac

Petak, 21.6.2024. godine završetak nastavne godine

HIMNA ŠKOLE

ŠKOLO LACKOVIĆA CROATE

Jutrom kad se probudim ja na školu pomislim

na lektire i zadatke, znanjem se ponosim

A u školi dani su kao sve iz bajke

crtam, pišem, glumim, o okolišu brinem se.

Školo Lackovića Croate

pjesmom slavim te

u srcu čuvam te.

Školo Lackovića Croate

i kada porastem

uvijek voljeti ću te.

Školo moja volim te.

e-lektire

Ispis statistike od 26. 9. 2011.

Obilježavanje Dana škole
Autor: Darijo Čamilović, 29. 5. 2024.

Dan škole ove godine slavimo u znaku obilježavanja 195. obljetnice školstva u Kalinovcu, 25 godina samostalne škole Ivan Lacković Croata Kalinovac i 20. obljetnice smrti Ivana Lacković Croate, čovjeka čije ime nosi naša škola. Sjećamo ga se puni ponosa i zahvalnosti za sve što je učinio za Kalinovac i svoj zavičaj.

Djelatnici Osnovne škole Ivan Lacković Croata Kalinovac će u petak, 31. svibnja 2024. godine posjetiti grob Ivana Lackovića Croate na Mirogoju.

Program obilježavanja Dana škole pod opširnije

U utorak, 4.6.2024. godine u rodnom mjestu Ivana Lackovića Croate od 8.30 sati održat će se likovna kolonija.

U uvodnom dijelu učiteljica likovne kulture Petre Bojovski Filipović održat će predavanje o umjetničkom stvaralaštvu i životu Ivana Lackovića Croate.

Nakon predavanja učenicima su organizirane likovne radionice: slikanje pastelama, modeliranja glinom i oslikavanje drvenih oblika za izradu ogrlica.

Ekološke radionice: izrada „osobne iskaznice“ pojedinih biljaka i životinja koje žive u tom području, istraživačke aktivnosti u šumi: mjerenje temperature zraka, zemlje, pronalaženje  i imenovanje biljk.

Literarna radionica na temu šume kao vječne inspiracije umjetnika Ivana Lackovića Croate.

Srijeda, 5.6.2024. Sportski dan i otvaranje novih vanjskih sportskih terena

Suret će započeti u 8.00 sati turnirom školskih ekipa u sportovima i štafetnim igrama.

U 10.00 sati je program otvaranja novih vanjskih sportskih terena, te nakon svečanog dijela nastavak turnira.

Četvrtak, 6.6.2024. godine, održat će se školska priredba u 19.30 sati u školsko-sportskoj dvorani, izložba radova nastalih u radu likovne kolonije i izložbeni štand Učeničke zadruge „Kalina“.

Petak, 7.6.2024. godine: Dan škole-nenastavni dan