Osnovna škola Ivan Lacković Croata Kalinovac

Petak, 21.6.2024. godine završetak nastavne godine

HIMNA ŠKOLE

ŠKOLO LACKOVIĆA CROATE

Jutrom kad se probudim ja na školu pomislim

na lektire i zadatke, znanjem se ponosim

A u školi dani su kao sve iz bajke

crtam, pišem, glumim, o okolišu brinem se.

Školo Lackovića Croate

pjesmom slavim te

u srcu čuvam te.

Školo Lackovića Croate

i kada porastem

uvijek voljeti ću te.

Školo moja volim te.

e-lektire

Ispis statistike od 26. 9. 2011.

Svečano otvorenje školskog sportskog igrališta
Autor: MARINA ŽELJEZNJAK, 5. 6. 2024.

U srijedu, 5. lipnja svečano je otvoreno školsko sportsko igralište.

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana sporta, a ponajviše uz obilježavanje Dana Osnovne škole Ivan Lacković Croata Kalinovac, radosno smo dočekali svečani trenutak rezanja vrpce čime je naše novo školsko igralište otvoreno!

Pozdravnim govorom obratila se ravnateljica Osnovne škole Mirjana Bazijanec pozdravivši sve učenike i djelatnike Osnovne škole te drage nam goste – načelnika Općine Kalinovac i saborskog zastupnika gospodina Darka Sobotu, župana Koprivničko-križevačke županije Darka Korena kao i zamjenika župana gospodina Ratimira Ljubića te ostale uvažene goste.

Ravnateljica je napomenula kako je ovo važan dan za nas koji će nama i našim učenicima osigurati još bolje uvjete za razvoj sporta i zdravog načina života. Uz novu školsku zgradu, novu dvoranu, nedostajao je i ovaj djelić sportskog igrališta kako bismo s ponosom mogli objaviti da je izgrađena kompletna školska infrastruktura. Djeca i mladost Kalinovca imaju uvjete dostojne velikih sredina za kvalitetan razvoj i rast sportskih navika. Nadamo se da će ovo igralište doprinijeti popularizaciji sporta i zdravog načina života u našoj zajednici.

Učenicima je na igralištu zaželjela puno radosnih susreta i dobrih sportskih rezultata te fair play u sportu, ali i životu.

Načelnik Općine Kalinovac gospodin Darko Sobota također je pozdravio sve prisutne i iskazao veliko zadovoljstvo ostvarenim radovima na sportskom igralištu.

Igralište je rezanjem vrpce svečano otvorio koprivničko-križevački župan Darko Koren dok je župnik Ivica Gladoić blagoslovio sve nas i naše novootvoreno igralište.

Uz moto „Uvijek dajem sve od sebe“ organizirali smo sportske susrete učenika Osnovne škole gdje su se učenici natjecali u raznim štafetnim igrama, višeboju, povlačenju užeta, graničaru.

Dan smo proveli u igri, zajedništvu, druženju i prijateljstvu, sretni što svoje sportske aktivnosti sada možemo provoditi u prirodi, na svježem zraku.