preskoči na sadržaj

Osnovna škola kraljice Jelene Solin

Login
Kontakt

Osnovna škola kraljice Jelene Solin 

Put mira 3, 21210 Solin 

E-mail: ured@os-kraljicejelene-solin.skole.hr

OIB: 28599641021

PŠ Mravince
Gajeva 2, Solin
021/269-934.

PŠ Kučine
Prilaz M.Vidoševića 9, Solin
021/269-
937

Aneks matična zgrada
Put mira 11, Solin

Školska dvorana
Ulica hrvatskih branitelja 12, Solin

 

Dokumenti

 

Važni linkovi

 

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
U Solinu održan 3. transnacionalni sastanak Erasmus+ projekta Mystery of History
Autor: Maja Pletikosić, 19. 3. 2019.

Nakon 19 mjeseci predanog rada, osmišljavanja projektnih aktivnosti, radionica... 14. i 15. ožujka 2019. održan je 3. a ujedno i posljednji transnacionalni sastanak Erasmus+ projekta Mystery of History. Cilj projekta je europska razmjena kulture, prošlosti i baštine kako bi djeca, roditelji, učitelji, a i lokalna zajednica upoznali svoje kulturno blago i zavičaj, ali i kulturnu baštinu drugih europskih naroda.

Domaćini ovog sastanka bili su: OŠ Primorski Dolac i OŠ kraljice Jelene iz Solina ujedno i koordinator projekta.

 

     Foto galeriju pogledajte ovdje


Sastanku su prisustvovali partneri iz škola: ICS “Alda Costa” iz Ferrare, Direzione Didattica 8° Circolo iz Piacenze, Osnovna šola Mladika iz Ptuja, OŠ Primorski Dolac iz Primorskog Doca i OŠ kraljice Jelene iz Solina. Toplu dobrodošlicu prigodnim govorom poželjeli su im ravnateljica škole Primorski Dolac gđa Mila Mišković te načelnik mjesta g. Joško Dujmović.

 

Radni dio sastanka prošao je u edukativnom ozračju. Sudionici projekta predstavili su odabrane ICT alate jedni drugima te na taj način ojačali svoje digitalne kompetencije i osuvremenili nastavu.

Neke od tema sastanka bile su: predstavljanje finalnih proizvoda, jačanje jezičnih kompetencija, osuvremenjivanje nastave, razmjena dobre prakse među partnerima te promicanje međukulturalnog dijaloga.

 

Sudionici su imali priliku doživjeti bogati kulturno umjetnički program u OŠ Primorski Dolac čiji su nosioci bili učenici, učitelji i  Kulturno-umjetničko društvo, posjetiti staru jezgru grada Trogira, mjesto Kučine i Primorski Dolac, Dvorac Vitturi u Kaštel Lukšiću te Gašpinu mlinicu u Solinu.

 

Na kraju sastanka svi su se složili o potrebi za daljnjom suradnjom te za kontinuiranom diseminacijom i upotrebom rezultata projekta kao što su brojni ICT alati, web stranica projekta, slikovnice, društvene igre, edukativne igre za razvijanje pažnje i koncentracije, video prezentacije, memori kartice …

 

Sudionici projekta zaključili su da će i dalje utjecati na svoje učenike njegujući kulturnu baštinu i tradiciju.

 

   Dean Milanko, prof.





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju