preskoči na sadržaj

Osnovna škola "Ljubo Babić" Jastrebarsko

Login
Tražilica

VOZNI RED

Raspored zvona

   Prije podne
   8:00–8:45–prvi sat
   8:45–8:50–mali odmor
   8:50–9:35–drugi sat
   9:35–9:40–mali odmor
   9:40–10:25–treći sat
   10:25–10:40–veliki odmor
   10:40–11:25–četvrti sat
   11:25–11:30–mali odmor
   11:30–12:15–peti sat
   12:15–12:20–mali odmor
   12:20–13:05–šesti sat
   13:05-13:10 - mali odmor
   13:10–13:55-sedmi/nulti sat

   Poslije podne
   14:00–14:45–prvi sat
   14:45–14:50–mali odmor
   14:50–15:35–drugi sat
   15:35–15:40–mali odmor
   15:40–16:25–treći sat
   16:25–16:40–veliki odmor
   16:40–17:25–četvrti sat
   17:25–17:30–mali odmor
   17:30–18:15–peti sat
   18:15–18:20–mali odmor
   18:20–19:05–šesti sat

 

 

SLUŠAONICA

OD VRTIĆA DO ŠKOLE

MONOGRAFIJA ŠKOLE

KNJIŽNICA ONLINE

SIGURNIJI INTERNET

 

NAGRADA GRADA

Brojač posjeta
Ispis statistike od 12. 1. 2011.

Ukupno: 1682972
Danas: 72

Korisni linkovi

 

 

Znati čitati znači imati ključ koji otvara sva vrata. Voljeti čitati znači otključavati uvijek nova i nova vrata koja vode prema znanju, dobroti i samopouzdanju.

(Željka Horvat-Vukelja)

     Školska je knjižnica važna za nastavni program i zadovoljavanje informacijskih potreba učenika. Osigurava pristup spoznajama, mislima i raspravama. Ima središnje mjesto u intelektualnom životu svakoga društva i stoga su školske knjižnice posebno važne u životu školskih zajednica.

U društvu u kojem se znanje neprestano razvija, a učenje postaje cjeloživotno iskustvo, usvajanje informacijskih vještina i razvijanje kritičkog mišljenja  trebalo bi započinjati upravo u školskoj knjižnici koja pruža  informacije i spoznaje neophodne za uspješno djelovanje u današnjem društvu  koje se sve više zasniva na informacijama i znanju. Školska knjižnica  omogućuje učenicima stjecanje vještina za cjeloživotno učenje, razvija njihovu maštu, kreativnost i kritičko mišljenje i pomaže da postanu odgovorni građani.

     Školske knjižnice učenicima nude vrijeme, prostor i mogućnosti za individualni i grupni rad, timski rad te za razvijanje i usvajanje novih vještina. U knjižnici  učenici mogu istraživati i povezivati različite ideje, podupirući razvoj osobnih ukusa i interesa, neovisnosti, znatiželje i ljubavi prema čitanju i istraživanju.

 

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE:

PON – PET   7:30 – 19:00

Knjižničarke: Sandra Marković Čukoić, dipl. bibliotekar i prof.

     Božena Jengić, dipl. bibliotekar i prof.

      Svaki učenik škole ujedno je i član školske knjižnice. Svi učenici mogu posuđivati knjige tijekom cijele nastavne godine. Poželjno je da učenik knjigu vrati u roku od 20 dana od dana kada je istu posudio kako bi knjiga bila dostupna drugim učenicima. Članovi su dužni čuvati knjige od svakog oštećenja.

Učenici mogu slobodno prolistati knjigu prije nego li se odluče za posudbu iste, ali je moraju vratiti na isto mjesto na polici. Ako učenik nije siguran kamo treba vratiti knjigu, treba je donijeti knjižničarki koja će knjigu staviti na njezino mjesto. Osim knjiga, u knjižnici možete pronaći i časopise: Modra lasta, Smib,  Lađa, Hrvatska pčela, Ekološki glasnik, Meridijan, Drvo znanja, Unikat...

Dođite u knjižnicu i posudite knjigu, naučite nešto iz enciklopedija, leksikona i atlasa, pronađite nepoznate i strane riječi u rječnicima, pročitajte neki od časopisa, dođite na satove pričanja priča, igranja, zaštite knjiga, kreativne radionice...

 

Obilježavanje značajnih datuma
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
MJESEC HRVATSKE KNJIGE
Autor: Administrator , 6. 11. 2018.

Mjesec hrvatske knjige, manifestacija koja više od dva desetljeća uspješno promiče knjigu i čitanje, održava se od 15. listopada do 15. studenoga. To je tradicionalna nacionalna kulturna manifestacija posvećena hrvatskoj pisanoj riječi, a okuplja knjižničare, književnike, kulturne djelatnike i brojne čitatelje.


Ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige posvećen je kulturnoj baštini. Glavna je tema Baš baština, a moto (U)čitaj nasljeđe!, pri čemu je osnovni motiv glagoljica kao posebnost hrvatske baštine, nacionalnog i kulturnog identiteta. Osim što je osnovna bit programa poticanje čitanja i naglasak na važnosti knjige, ona naglašava i važnost raznolikosti baštine, njezina očuvanja i spoznavanja njezine uloge u našim životima.

Stoga smo ovogodišnje aktivnosti u našoj školskoj knjižnici također posvetili kulturnoj baštini i glagoljici. Učenici 4.c i d razreda imali su radionicu pisanja glagoljskih slova, a svaki učenik napisao je svoje ime  glagoljičkim pismom na bookmarku. Učenicima 4.a i b razreda tema bookmarka su bili licitari, a 5.d razred pokušao je na bookmark prenijeti uzorak sa tradicionalnih zagorskih igračaka. U Bookmark projektu ove godine su, uz knjižničarku, sudjelovale učiteljice engleskog jezika Diana Mandić Gregorić i Mihaela Palčić sa svojim učenicima.

Kao i svake godine u Mjesecu hrvatske knjige, jedan dan pod nazivom "Danas ti čitam" bio  je posvećen cjelodnevnom čitanju. U našoj školi također smo jedan dan posvetili čitanju. Male knjižničarke čitale su priče i ulomke iz novih knjiga u knjižnici (Priče iz legla buha i Lijenozemska) svim nižim razredima matične škole, a čitali smo i 3. razredu područne škole Cvetković.

U 3. razredima također smo održali radionice upotrebe enciklopedije.

U knjižnici je kao i uvijek bilo veslo, gužva i radna atmosfera…

„Knjige su naše najtiše i najvjernije prijateljice, najlakše je doći do njih, daju najmudrije savjete i najstrpljivije su učiteljice.“ (Charles W. Eliot)

Sve ove aktivnosti možete vidjeti kroz fotografije:
Mjesec hrvatske knjige
Danas ti čitam
Bookmark projekt

Sandra Marković Čukoić, školski knjižničar





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju