preskoči na sadržaj

Osnovna škola Mahično

Login
Udžbenici

 

Popis udžbenika i drugih obrazovnih materijala za šk.god. 2024./25. za Matičnu školu preuzmite ovdje

Popis udžbenika i drugih obrazovnih materijala za šk .god. 2024./25. za Područnu školu preuzmite ovdje

 

 

Tražilica
 

Priloženi dokumenti:
20230517 092425.jpg

Brojač posjeta
Ispis statistike od 4. 2. 2010.

Ukupno: 481824
Ovaj mjesec: 602
Ovaj tjedan: 235
Danas: 2

 

 

                  

Raspored informacija i roditeljskih sastanaka

 

Projekt

Priloženi dokumenti:
ES Newsletter 8 EN pp5 cro.pdf

Župa Mahično

Stranice o Župi koje su napravili
učenici OŠ Mahično

Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
IV. SUSRET ŠKOLA BEZ NASILJA
Autor: Đurđa Starešinčić, 18. 11. 2010.

Na četvrtom susretu Mreže škola bez nasilja naša škola dobila je priznanje „Škola bez nasilja“.

 

 


       Mreža škola bez nasilja, najveći je nacionalni forum za prevenciju nasilja u školama koji okuplja više od 10.000 učitelja i 150.000 djece iz cijele Hrvatske. Dosad najveći susret Mreže škola bez nasilja održao se 11. i 12. studenog 2010. u Zagrebu. Okupio je 157 škola koje sudjeluju u UNICEF-ovom programu „Za sigurno i poticajno okruženje u školama“. Na ovom susretu 13 novih škola, među kojima smo i mi, dobilo je priznanje „Škola bez nasilja“, a 20 škola je to priznanje obnovilo.

       Skupu su prisustvovali ravnateljica škole Đurđa Starešinčić, psihologinja škole Ana Sutlić te učenica 7. razreda Ivana Kučinić. Naučena znanja rado ćemo podijeliti s učiteljima i učenicima. „Na skupu je bilo zanimljivo i zabavno. Posebno mi se svidjelo što su radionice uključivale i zabavne igre poput „Vjetar puše“, igra prepoznavanja,…“ kaže učenica Ivana Kučinić. Ivana je izrazila želju da s ostalim učenicima naše škole provede ove zabavne radionice.

 

       Skup je bio posvećen održivosti dosad postignutih rezultata te daljnjem razvoju Mreže škola bez nasilja. S nama su podijelili svoja iskustva provođenja programa prevencije nasilja među djecom predstavnici iz Bugarske i Srbije. A svoju potporu Mreži škola bez nasilja dali su pravobraniteljica za djecu, Mila Jelavić, ravnatelj Agencije za odgoj i obrazovanje, Vinko Filipović te predstavnica MZOS-a Vini Rakić, ravnateljica Uprave za nacionalni kurikulum. Na skupu su djecu posebno razveselili hokejaši Medveščaka John Hećimović, Alan Letang i Andrej Vasiljević, koji imaju stalnu suradnju s Unicef-om.

       Psihologinja Jasenka Pregrad, kreatorica programa Stop nasilju među djecom, poučila nas je kako razgovarati s roditeljima te kako očuvati kvalitetu programa. Prof. Pregrad upoznala nas je i s novim sadržajima Priručnika za učitelje te Priručnika za roditelje.

       Martina Tomić Latinac iz Ureda Unicef-a, koja je ujedno bila i voditeljica cijelog skupa, podijelila je s nama dosadašnja iskustva u provedbi programa prevencije elektroničkog zlostavljanja „Prekini lanac“.

       Ovom prigodom predstojnica Ureda UNICEF-a za Hrvatsku, Lora Vidović,poručila nam je: «Rezultati koje postižemo govore o upornosti, trudu i kvaliteti zajedničkoga rada. I danas ovdje znamo da činimo pravu stvar – smanjujemo nasilje, stvaramo bolja okruženja za rad, učenje i odrastanje naše djece».

 

       U ovaj program „Za sigurno i poticajno okruženje u školama“ svi djelatnici škole, učenici i roditelji uložili su puno truda i zato smo ponosni na prizanje „Škola bez nasilja“. No, sve to ne bismo uspjeli  bez pomoći i podrške naše mentorice Tanje Jakovac.

       Nakon dodjele priznanja škola svake tri godine obnavlja status „Škole bez nasilja“ na temelju kriterija kvalitete održivosti statusa „Škole bez nasilja“.

       Vezano uz prevenciju nasilja ove školske godine planiramo na satovima razrednika održati radionice a na roditeljskim sastancima predavanja. Temom nasilja bavit ćemo se i kroz različite slobodne aktivnosti te redovne nastavne programe.

     Planiramo i jedan projektni dan te razne goste predavače. Organizirali smo dežurstva odraslih u školi. Planiramo nastaviti edukaciju učitelja i razrednika te učenika. Još prošle godine postavljen je i sandučić povjerenja.

       Školske vrijednosti, pravila i posljedice i dalje se nalaze u holu naše škole. U slučaju kršenja vrijednosti, pravila i posljedica primjenjivat ćemo restituciju i protokol o postupanju.

       Planiramo nastaviti i suradnju s lokalnom zajednicom, policijom, Centrom za socijalnu skrb i liječnicom iz školske medicine.

 

Ana Sutlić, dipl. psih.-prof.

 

 





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
Dokumenti


preskoči na navigaciju