Osnovna škola dr. Mate Demarina Medulin

PROVEDEN ''PROGRAM PREVENTIVNE KULTURE ZA NAJMLAĐE'' U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Nataša Zenzerović, 13. 5. 2024.

U OŠ dr. Mate Demarina Medulin, u petak 10. svibnja 2024. održana je preventivna akcija pod nazivom „Program preventivne kulture za najmlađe“.

Program se provodi u organizaciji Udruge Preventivni program o sigurnosti u cestovnom prometu u suradnji s tvrtkom Jumicar Hrvatska i partnerima: PU istarska, Postaja prometne policije Pula-Pola, DVD Medulin i GDCK Pula, uz podršku Minstarstva znanosti i obrazovanja, pod pokroviteljstvom Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa i  Općine Medulin.

Policijski službenici održali su edukativno predavanje o sigurnosti u prometu za učenike drugog, trećeg i četvrtog razreda s ciljem podizanja svijesti o važnosti pridržavanja prometnih pravila i propisa te razvoja prometne kulture od najranije dobi. Učenici su naučili sve o osnovnim prometnim pravilima, pravilnom ponašanju u prometu, važnosti korištenja sigurnosnog pojasa i nošenja zaštitne kacige na glavi tijekom vožnje te kako prepoznati opasnosti u prometu. Također, naglasak je bio na važnosti poštovanja prometnih pravila i solidarnog ponašanja u prometu.

Nakon predavanja učenici su prošli obuku o cestovnom prometu, prvoj pomoći i protupožarnoj zaštiti te kroz igru utvrdili mnogo važnih lekcija. Na šarenom prometnom poligonu, učenici su imali priliku iskušati sve svoje vještine u ulozi vozača, a sve u cilju kako bi bili bolji i sigurniji pješaci. Obnovili su svoje znanje iz cestovnog prometa, upoznali su se s policijskim vozilom i motorom te zanimanjem policajca, kojeg su prezentirali policijski službenici.

Nakon prometa održala se radionica Prva pomoć koju su provodile djelatnice Gradskog društva Crvenog križa Pula. Učenicima je objašnjena razlika između prve i hitne pomoći i ponovili su brojeve hitnih službi. Imali su  priliku naučiti kako postupiti kada su u pitanju lakše ozljede (ogrebotine i opekotine) i kako postupiti u nekim situacijama (krvarenje iz nosa).

Vatrogasnu radionicu pripremili su članovi DVD-a Medulin. Polaznike su upoznavali  s važnostima zaštite od požara, opasnim aktivnostima koje mogu izazvati požar, te načinima prevencije istog. Učenicima su pokazali unutrašnjost i opremu vatrogasnog vozila, te standardnu oprema vatrogasca. Nakon toga prikazana im je vježba s brentačama, tj. gađanje mete vodenim mlazom. Vatrogasci su sa svojom radionicom djeci na originalan način približili svu vatrogasnu tematiku za najmlađe.

Na preventivnoj akciji prisustvovali su i načelnik Općine Medulin Ivan Kirac, pročelnica Upravnog odjela za opće poslove i društvene djelatnosti Suzana Racan Stern i županijska pročelnica za obrazovanje Patricia Percan. Svojom nazočnošću dali su još veću važnost preventivnim edukacijama naših najmlađih.

Učenici su bili zadovoljni i uživali su u svim provedenim aktivnostima na kojima su mnogo toga naučili. Na kraju su dobili i diplome za uspješno provedenu edukaciju koje im je podijelio načelnik Ivan Kirac.

PRIBOR ZA PRVAŠIĆE
Priručnik za roditelje

Forum za slobodu odgoja

Publikacija

"Kako s djecom i mladima razgovarati o ratu u Ukrajini"

sa smjernicama odraslima za potporu i podršku djeci i mladima u teškim trenucima

Ukraine, I Love Ukraine, Prapor Ukraine, Like, Heart - Love Ukraine Png PNG  Image | Transparent PNG Free Download on SeekPNG

Meteorološka postaja

« Rujan 2024 »

Cvrčak br. 45., 2023./2024.

Priloženi dokumenti:
Cvrcak 2023.-2024..pdf

Kalendar šk. god. 2023./2024.

Red Oak School District - Red Oak 2020-2021 School Calendar

POPIS UDŽBENIKA

Popis odabranih udžbenika i dodatnih obrazovnih materijala za šk. god. 2023/2024.

Ending Summer Learning Loss: Can It Be the Key to True Education Reform? |

Školski kurikulum i GPP

Javni natječaji i pozivi

11 best free websites for hospitality job search – BornHotelier