Osnovna škola dr. Mate Demarina Medulin

ZELENA HIMNA OŠ DR. MATE DEMARINA MEDULIN

Autor: Nataša Zenzerović, 11. 6. 2024.

Eko škole  program  su Zaklade za odgoj i obrazovanje za okoliš - FEE (Foundation for Environmental Education) utemeljene 1981. godine pri Vijeću Europe. Cilj je tog programa promicanje ekološke svijesti i uključivanje učenika u aktivnosti kojima se iskazuje svakodnevna briga za okoliš, biljni i životinjski svijet koji nas okružuje.

Zahvaljujući velikom trudu naših učiteljica duga je tradicija uključivanja naše škole u ovaj program: Područna škola Ližnjan dobila je 2006. g. status eko škole, kao prva područna škola u Republici Hrvatskoj. Područna škola Banjole certifikat ima od 2012. godine.

15. lipnja 2021. godine podignuta je zelena zastava ispred Matične škole u Medulinu, a  6. listopada 2023. podignuta je zelena zastava u PŠ Šišan.

Ovom prilikom želimo još jedanput zahvaliti učiteljicama koordinatoricama koje su pokretači i realizatori ovih zahtjevnih projekata:

Dubravki Karčić (PŠ Ližnjan), Martini Jakovčić (PŠ Banjole), Dragici Dorić (PŠ Šišan), Jasminki Zović, Nataliji Zoričić i Dušanki Đokanović (MŠ).

Možemo s ponosom istaknuti da su naša matična škola i sve područne škole ovjenčane ovim prestižnim priznanjem, ispred svake vijori zelena zastava kao podsjetnik da je briga o čistom okolišu dužnost i obaveza svih nas.

Potaknuti tim važnim priznanjem i u čast podizanja zelene zastave pred našom školom Literarno-novinarska grupa prošle je godine napisala Zelenu himnu (objavljenu u 44. broju Cvrčka). Ove ju je godine na naše veliko zadovoljstvo učenik 8. b razreda Ruben Gotovina Fagin uglazbio. Poslušajte Zelenu himnu, zapjevajte s nama i ne zaboravite da prirodne ljepote koje nas okružuju i u kojima uživamo trebamo sačuvati za buduće generacije!

Učiteljica: Tina Ribić

Zelena himna

Kad jutrom proviri sunce nad morem,

a nebom se prospe ptičica pjev,

ti kreni u susret  krasnome danu

da stigneš na vrijeme kročit u svijet.

Pred tobom su šume, zelena polja,

U modrome moru kristalni sjaj,

U duši milina kad pogled ti padne

Na divni naš, dragi, voljeni zavičaj.

Tad pomisliš da to je čarobni raj,

Taj naš divni medulinski kraj!

Tad pomisliš da to je čarobni raj,

Da ljepšeg ti nema, to dobro znaj!

Milan Taljat, Mare Mišković, Sara Valković, Iva Šipić

Poslušajte Zelenu himnu koja se nalazi u prilogu pod više!

Priloženi dokumenti:
Zelena_himna.mp3 (8.28 MB)

PRIBOR ZA PRVAŠIĆE
Priručnik za roditelje

Forum za slobodu odgoja

Publikacija

"Kako s djecom i mladima razgovarati o ratu u Ukrajini"

sa smjernicama odraslima za potporu i podršku djeci i mladima u teškim trenucima

Ukraine, I Love Ukraine, Prapor Ukraine, Like, Heart - Love Ukraine Png PNG  Image | Transparent PNG Free Download on SeekPNG

Meteorološka postaja

« Rujan 2024 »

Cvrčak br. 45., 2023./2024.

Priloženi dokumenti:
Cvrcak 2023.-2024..pdf

Kalendar šk. god. 2023./2024.

Red Oak School District - Red Oak 2020-2021 School Calendar

POPIS UDŽBENIKA

Popis odabranih udžbenika i dodatnih obrazovnih materijala za šk. god. 2023/2024.

Ending Summer Learning Loss: Can It Be the Key to True Education Reform? |

Školski kurikulum i GPP

Javni natječaji i pozivi

11 best free websites for hospitality job search – BornHotelier