Osnovna škola Mejaši

MEĐUNARODNO ZLATO ZBORAŠA

Autor: Antonela Burić, Lidija Brkan, 20. 3. 2024.

Školski zbor Osnovne škole „Mejaši“ iz Splita otputovao je 15. ožujka 2024. godine u Požegu na IX. međunarodno natjecanje dječjih zborova Vallis Aurea Cantat. U pratnji su bile učiteljice Nikolina Trogrlić, Jelena Nakićen i Antonela Burić.
Učenice i učenici tom su prilikom osvojili Zlato u kategoriji A1 - Klasična glazba, a njihova je učiteljica Antonela Burić osvojila posebnu dirigentsku nagradu za izniman umjetnički dojam.
ČESTITAMO!!!

Natjecanje se održalo u subotu, 16. ožujka 2024., u prostorijama Glazbene škole Požega. Sudjelovalo je 29 dječjih zborova s 31 nastupom. Ocjenjivački odbor činili su međunarodno priznati i poznati glazbeni pedagozi i dirigenati, i to: Tomislav Čekolj, Janja Knapić, Luka Kostelac i Branko Starc (Hrvatska), Leila Najafoushani i Milad Omranloo (Iran), Martina Prevejšek (Slovenija) i Gabriel Rovňák (Slovačka). Zbor OŠ „Mejaši” je za natjecanje izveo sljedeće skladbe: L. van Beethoven: Moć glazbe, J. Kaplan: Mali ribar, M. Cipra – S. Femenić: Suncokret i G. B. Pergolesi: Gdje je onaj cvijetak žuti.

Ponosni i veseli, sa suzama radosnicama u očima i osjećajem zajedništva koje ih je dodatno potaknulo na daljnje izazove, naši su se zboraši uputili kući. Sa svojim učiteljicama vratili su se u jutarnjim satima nedjelje, 17. ožujka 2024. godine. Sretni su roditelji svoju zlatnu djecu dočekali pljeskom i veseljem.

Sudjelovalo je 35 zborašica i zboraša (30 učenica i 5 učenika): Lara Kuzmanić (3.a), Nikola Božić i Marta Pejić (3.d), Nikolina Babić, Željka Bagarić, Magdalena Lozina, Marta Milas i Sara Milun (4.b), Marita Šarić (4.c), Adela Buljac, Filip Čizmić, Klara Drviš, Mihael Popadić i Lana Salihović (4.d), Gabrijela Bobanac, Rafaela Burnać, Ana Gabrijela Marunica, Antea Filipović i Marta Maretić (5.a), Marta Barić i Rita Misir (5.b), Tonka Petričević (5.e), Nikol Rakela, Tonka Ćapin i Petar Šarić (6.b), Kristina Leventić (6.c), Ivona Bakić, Marta Tomas, Gabrijela Tomasović i Vana Mastelić (6.d), Lana Bobanac (7.a), Luciana Mrgan (7.b), Mia Županović (7.d), Tin Drašković (8.b) i Sara Bikić (8.c).

Nastup Zbora možete pogledati na poveznici niže na 5:16:20:

Ovim se putem želimo zahvaliti Zračnoj luci – Split, svim učiteljima i nenastavnom osoblju, ravnateljici Josipi Banić na ukazanom povjerenju i podršci te dragim roditeljima naših zlatnih zboraša.

Zborašicama i zborašima od srca čestitamo i želimo još puno uspjeha u daljnjem radu!

OGLASNA PLOČA

Sjednica UV-a

održana je u ponedjeljak, 8. srpnja 2024., s početkom u 10:00 sati u maloj dvorani.

Upute za razrednike:

e-Dnevnik za razrednike

Upute za nastavnike:

e-Dnevnik za nastavnike

Sve o Tablet računalima

Prezentacija s roditeljskog,

Upute za SIM kartice...

KNJIGOVODSTVO
PRAVILNICI

Osnovna škola Mejaši / Mejaši 20, HR-21000 Split / os-mejasi-st.skole.hr / ured@os-mejasi-st.skole.hr