Osnovna škola Mejaši

ŠKOLA U PRIRODI UČENIKA ČETVRTIH RAZREDA

Autor: Katija Lucić, Antonela Burić, Lidija Brkan, 30. 5. 2024.

Učenici 4.a, 4.c i 4.e razreda uputili su se na trodnevnu školu u prirodi u ponedjeljak, 27. svibnja u jutarnjim satima. Nestrpljivo iščekujući posjetiti dva najveća grada Sjeverne Dalmacije kao i najljepše prirodne fenomene u njihovoj blizini, željeli su primijeniti znanje koje su usvojili na nastavi. U pratnji su s učenicima bile učiteljice Katija Lucić, Antonela Burić, Antonia Vuković i Lidija Brkan, kao i dvije asistentice u nastavi te dva vodiča. Prepuni dojmova i raspjevana glasa, s mnoštvom su se uspomena vratili u Split u srijedu, 29, svibnja, u večernjim satima. U nastavku vijesti pogledajte popis posjećenih mjesta i priložene fotografije.

Prvi dan: otok Krapanj: Muzej uljara sv. Lovre, Muzej spužarstva, obilazak otočića   Park prirode Vransko jezero: obilazak parka uz stručno vodstvo, razgledavanje biljnog i životinjskog svijeta dalekozorima.

Drugi dan: grad Nin: eko solana i gradske znamenitosti (crkva sv. Anselma, crkva sv. Križa, spomenik Grguru Ninskom)  grad Zadar: Muzej antičkog stakla, Muzej iluzija, obilazak gradskih znamenitosti uz lokalnog vodiča (Kalelarga, crkva sv. Donata, crkva sv. Stošije, ostatci rimskoga Foruma, crkva sv. Marije, Trg pet bunara), umjetničke instalacije „Pozdrav Suncu“ i „Morske orgulje“.

Treći dan: Dubrava: Sokolarski centar, prezentacija života ptica grabljivica i obilazak centra Etnoland Dalmati: edukacijski razgled sela uz stručno vodstvo, učenje o životu naših starih – grad Šibenik: katedrala sv. Jakova i obilazak gradskih znamenitosti.

Učenici su obje noći bili smješteni u hotelu u Zadru gdje su se mogli družiti i zabavljati uz razne igre, glazbu i ples.

OGLASNA PLOČA

Sjednica UV-a

održana je u ponedjeljak, 8. srpnja 2024., s početkom u 10:00 sati u maloj dvorani.

Upute za razrednike:

e-Dnevnik za razrednike

Upute za nastavnike:

e-Dnevnik za nastavnike

Sve o Tablet računalima

Prezentacija s roditeljskog,

Upute za SIM kartice...

KNJIGOVODSTVO
PRAVILNICI

Osnovna škola Mejaši / Mejaši 20, HR-21000 Split / os-mejasi-st.skole.hr / ured@os-mejasi-st.skole.hr