Korisnik:
Lozinka:

Posjetili smo Salzburg

Vratili smo se u Salzburg nakon 7 godina. Šestaši i osmaši, polaznici redovne i izborne nastave njemačkog jezika, 22. travnja ove godine uputili su se u pratnji svojih razrednika i učiteljice njemačkog jezika u daleki Salzburg. S obzirom da nas je čekalo putovanje koje traje oko 5 sati, krenuli smo u ranim jutarnjim satima kako bismo što bolje iskoristili dan.
Naša prva destinacija bio je rudnik soli Salzwelten u Halleinu. Prije ulaska u rudnik pogledali smo kratak poučan film o povijesti nastanka rudnika, iskapanja i važnosti soli za naš život. Najprije je oduševljenje izazvalo presvlačenje u posebna bijela odijela. Zatim smo sjeli na vlakić i krenuli na podzemni izlet. Šetali smo tunelima ispod zemlje, vozili se čamcem na podzemnom jezeru uz čarobnu atmosferu i glazbenu projekciju, a posebno nas je razveselilo spuštanje toboganom do dubine od 210 m ispod zemlje. U vanjskom prostoru rudnika smješteno je keltsko selo koje smo također obišli.
Puni dojmova krenuli smo prema Salzburgu. Na samom ulazu u grad nalazi se futuristička zgrada Red Bull Hangar 7. U kratkom obilasku pogledali smo izložene avione, helikoptere i vozila Formule 1.
Nakon kratke šetnje centrom Salzburga uspinjačom smo se popeli na tvrđavu Hohensalzburg koja je stoljećima zaštitni znak Salzburga. Tvrđava se nalazi na uzvišenju od 120 metara iznad grada, a na samom vrhu pruža se prekrasan pogled na grad. Prošetali smo muzejom i razgledali eksponate koji svjedoče o povijesti Salzburga.
Sljedeća i posljednja destinacija bila nam je rodna kuća W. A. Mozarta, impozantna zgrada od tri kata u samom centru grada. U kući se nalazi muzej s brojnim predmetima, uključujući skladbe, violinu i portrete mladog Mozarta. Poseban je bio osjećaj prošetati prostorijama u kojima je odrastao i svirao W. A. Mozart. Među različitim suvenirima koje su učenici kupili za uspomenu, sigurno se našla i neka Mozart kuglica.
Kako bi to bilo da nismo svratili i u austrijski McDonald`s kojem su se učenici razveselili nakon puno prijeđenih kilometara i koraka.
Andreja Kišiček-Pepelko, učiteljica njemačkog jezika

Priloženi dokumenti:
Keltski_ratnik_1.jpg (1,003.34 KB)
Keltski_ratnik_2.jpg (983.34 KB)
Mozart_1.jpg (1.25 MB)
Mozart.jpg (636.61 KB)
Salzburg.jpg (1.27 MB)
Salzwelten_5.jpg (1.05 MB)
Salzwelten.jpg (526.73 KB)

objavio: Mario Bontek   datum: 20. 5. 2024.

Ispis statistike od 20. 10. 2010.

Brojač na našoj web stranici postavljen je prije deset godina. Gotovo osamdeset posjeta u prosjeku dnevno, nije malo za školsku stranicu :-)

Važne poveznice