Korisnik:
Lozinka:

Nezaboravno iskustvo

Za učenike sedmih razreda Osnovne škole Sveti Đurđ organizirala se višednevna ekskurzija od 13. do 17. lipnja 2024. godine.

Dana 13. lipnja 2024. godine 40 učenika sedmih razreda u pratnji učiteljica krenulo je na maturalno putovanje. Praćeni kišom vozili smo se prema Gospiću jer smo prvo posjetili Memorijalni centar Nikole Tesle u Smiljanu. Mogli smo prošetati rodnom kućom Nikole Tesle te bolje upoznati njegovo djetinjstvo, a bolje smo se upoznali i s nekim od njegovih brojnih izuma. U sjećanju će nam ostati njegova misao: „Nije mi žao što su ukrali moje ideje, već što nisu imali svoje.“

Nakon što smo se smjestili u Hotelu Adria u Biogradu na Moru, razgledali smo grad. Uskoro nas je pomazilo i sunce pa smo se kupali. Sljedeće jutro proveli smo na plaži te se poslije podne uputili prema Zadru. Tamo smo uživali u melodiji morskih orgulja, divili se crkvi sv. Donata i zvoniku sv. Stošije, prošetali Kalelargom, večerali u restoranu i pozdravili najljepši zalazak sunca. U subotu smo morali rano ustati i krenuti prema Šibeniku. Trajektom smo plovili do otoka Zlarina i otoka Prvića. Na otoku Prviću nalazi se Memorijalni centar Fausta Vrančića gdje smo slušali predavanje o Faustu Vrančiću i vidjeli makete njegovih izuma te njegova najpoznatija djela: Machina Novae i Rječnik pet najuglednijih europskih jezika. Vratili smo se na kopno i razgledali grad Šibenik, ručali te krenuli prema Sokolarskom centru. Saznali smo kako se ljudi odnose prema pticama te kako ljudi utječu na njih. Posljednji dan maturalnog putovanja prošao je u prijepodnevnom kupanju te posjetu Nacionalnom parku Krka. Tu su nastale najljepše fotografije za sjećanje: učenici sedmih razreda i Skradinski buk.

Krenuli smo kućama puni dojmova. Bila su to četiri dana druženja s prijateljima, bilo je tu veselja i smijeha, zabave i plesa, ali i poneka svađa i suza. Bolje smo upoznali jedni druge, shvatili da trebamo prihvaćati različitosti, da trebamo pokazati empatiju, da stvarni svijet nije jednak onome iza ekrana.

Mia Bračko, Mia Mužic, Lara Vađunec

Priloženi dokumenti:
Pozdrav_Suncu.jpg (188.92 KB)
Prvic.jpg (231.92 KB)
Smiljan.jpg (240.19 KB)
Sibenik.jpg (235.53 KB)
Zadar.jpg (237.01 KB)

objavio: Mario Bontek   datum: 19. 6. 2024.

Ispis statistike od 20. 10. 2010.

Brojač na našoj web stranici postavljen je prije deset godina. Gotovo osamdeset posjeta u prosjeku dnevno, nije malo za školsku stranicu :-)

Važne poveznice