Korisnik:
Lozinka:

U Osnovnoj školi Sveti Đurđ održana je 20. lipnja 2024. godine

priredba povodom Dana škole i završetka školske godine

U turbulencijama svih događanja tijekom školske godine bilo je uspjeha, veselja i smijeha, ali i tuge i razočaranja. Već tradicionalnom priredbom povodom Dana škole i završetka školske godine slavili smo život i sve ono lijepo što nam on donosi. Brojni su uspjesi i neuspjesi iza nas, a pred nama zasluženi odmor.

Pjesmom, plesom, recitacijama i glumom naši su učenici pokazali da je škola važan dio njihova života u kojem znaju uživati i veseliti se, bez strepnje i straha od loših ocjena.

Učenici 6. b razreda Noa Detelj i Marta Gizdavec, voditelji priredbe, poželjeli su nazočnima dobrodošlicu. U uvodnom su dijelu najavili nastup zbora koji nam je na melodičnim cijevima odsvirao i otpjevao pjesmu Simama ka iz daleke Tanzanije.

U  nastavku su priredbe dobro uvježbani  učenici 3. b razreda oduševili publiku svojim Zumba-kids plesom.

Naši su prvašići iz 1. a razreda jedva dočekali svojih pet minuta u kojima su nas  razveselili scenskom igrom prema stihovima pjesme Grigora Viteza Kakvu kome knjigu. Maskirani u različite životinje na duhovit su način pokušali osmisliti  knjige i školu za životinje. Prvašići iz 1. b razreda cijele su se godine trudili usvojiti abecedu pa su joj posvetili i svoj nastup. U pjevanju se istaknuo  Gabrijel Pokos, a Ana Jalšić je pokazala svoje umijeće u pjevanju i recitiranju abecede. Svi su prvašići zaslužili gromoglasan pljesak publike.

Ni pop glazbe na našoj priredbi nije nedostajalo. Matej Novak i Žan Vidović, učenici 5. a razreda, osvojili su publiku popularnom pjesmom Nene Belana Stojin na kantunu, dok su učenici 2. a razreda zavladali plesnim podijem u ritmovima poznatih pop i rock skladbi. Lana Novak i Ines Špoljarić iz 4. a razreda interpretacijom pjesme Ob-La-Di, Ob-La-Da podsjetile su nas na legendarne Beatlese.

Erik Čanaki i Mateo Novak iz 2. b razreda najbolji su prijatelji i odlični učenici, no ipak muče ih dvije četvorke. O svojim su mukama progovorili u scenskoj igri zasnovanoj na istinitim događajima. Mi bismo im poručili da se ne muče previše  jer četvorke su također lijepe ocjene.

Lara Vađon i Luka Kotiščak iz 3. b razreda uživaju na sceni u kazivanju poezije. Lara se predstavila pjesmom Hoću i neću Irene Zelena , a Luka pjesmom Moj brat Zvonimira Baloga. Zanimljive i duhovite pjesme u interpretacijama naših vrsnih recitatora nisu nas ostavile ravnodušnima.

Klara Novak, učenica 6. a razreda, zablistala je na sceni naše priredbe izvedbom predivne pjesme Maleni čovječe kojom je na Festivalu Djeca pjevaju u Varaždinu osvojila 1. mjesto.

I na kraju nismo mogli zaobići našu pobjednicu s Eurovizije Rim Tim Tagi Dim. Udruženi u ljubavi prema glazbi i plesu učenici četvrtih razreda otplesali su  Rim Tim Tagi Dim i doslovno zapalili tada već pregrijanu atmosferu. Bio je to savršeni kraj naše priredbe i školske godine.

Bravo za sve sudionike. Zaslužili su veliku peticu pokazavši nam kako se radom i ljubavlju polako ostvaruju snovi, a uz to obogaćuje i uljepšava svijet.

Našim je voditeljima Noi i Marti preostalo jedino da zahvale učiteljicama: Janji Vađon, Dolores Gale, Jasminki Sačer, Snježani Hranić, Slađani Kunić, Katici Horvat, Emiliji Gale i Ivanki Lazar te učitelju Draženu Vađuncu na trudu u pripremama za priredbu.

Na kraju priredbe prigodnim nam se riječima obratio ravnatelj škole Mario Bontek te iskoristio priliku da Petru Prelogu i Ivoni Jerković, najboljim učenicima u ovoj školskoj godini, uruči nagrade. Ivona i Petar svojim su marljivim radom, koji je rezultirao brojnim zavidnim uspjesima na županijskim natjecanjima te odličnim uspjehom i uzornim vladanjem, pokazali kako i u maloj seoskoj školi učenik može ostvariti sjajne rezultate ako je motiviran i ustrajan u radu.

Ivanka Lazar, prof.

Priloženi dokumenti:
1.jpg (214.17 KB)
2.jpg (239.90 KB)
3.jpg (224.98 KB)
4.jpg (235.45 KB)
5.jpg (242.20 KB)
6.jpg (225.71 KB)
7.jpg (223.03 KB)
2.b.jpg (485.47 KB)
IMG_20240620_114817.jpg (414.38 KB)
IMG_20240620_114909.jpg (279.32 KB)

objavio: Mario Bontek   datum: 25. 6. 2024.

Ispis statistike od 20. 10. 2010.

Brojač na našoj web stranici postavljen je prije deset godina. Gotovo osamdeset posjeta u prosjeku dnevno, nije malo za školsku stranicu :-)

Važne poveznice