III. OSNOVNA ŠKOLA VARAŽDIN

Bilo je veselo na božićnoj priredbi

Autor: Tomislav Leček, 23. 12. 2011.

Pune tribine u sportskoj dvorani naše škole bile su dokaz da su se mnogi rado odazvali pozivu na božićnu priredbu.

Svečanost je otvorila ravnateljica Jasenka Martinčević, koja je uz to prisutnima zaželjela sretne božićne i novogodišnje blagdane. Voditeljski dvojac, u sastavu Magdalena Bogović i Luka Ivezić, najavio je šarolik program i zaželio svima da se dobro zabave.

Božićna čarolija počela je pjesmama ''U to vrijeme godišta'' i ''Slava Bogu na visini'' koje je otpjevao pjevački zbor pod dirigentskom palicom njihove učiteljice Marije Mežnarić.

''Božićni dani'', ''Badnja večer'', ''U božićnoj noći'', ''Noćas čekamo ljubav'' i ''U štalici čudo se dogodilo'' recitirali su učenici 3. a razreda s kojima je marljivo vježbala njihova učiteljica Mirjana Orešković.

Koledarsku pjesmu ''Rodil nam se Jezušek'' pjevali su učenici glazbeno -  scenske družine 2. a razreda uz pratnju svoje učiteljice Mirjane Pospiš koja je autorica teksta i glazbe.

''Sveti Nikola'', ''Pahuljice'', ''O jednoj grudi'' i ''Snježne pahuljice'' krasnoslovili su učenici 2. a razreda koje je pripremala učiteljica Dubravka Levatić. Tamburaški orkestar pod vodstvom učiteljice Marije Mežnarić odsvirao je dvije skladbe; ''Šroteš'' i ''Polka''.

''Tko će biti Djed Mraz?'' pitali su se mali glumci glazbeno-scenske družine 4. c s kojima je točku uvježbala njihova učiteljica Ružica Marčec.

''Igrajte nam muzikaši'', ''Kriči kriči tiček'' i ''Nebo daj oku'' otplesali su naši mali folkloraši pod budnim okom svoje voditeljice učiteljice Ivane Fiket.

''U štalici čudo se dogodilo'', Uz jaslice'', ''Sretan Božić bako draga'', ''Moje božićne želje'', ''Božićni darovi'' i ''Božićna čestitka'' bile su recitacije koje su pripremili učenici 3. a razreda s učiteljicom Mirjanom Orešković.

Plesačice plesnog studija ''Lena'' pokazale su nam također svoje plesno umijeće. Voditelj i koreograf bila je Maja Kućar, a ''Who's laughing now'' otplesale su Doris, Tena, Ivana i Ivona.

''Božićna pjesma'' naslov je pjesme koju je krasnoslovila Anabela Tkalec iz 7. a, koju je pripremala učiteljica Zdravka Strmečki.

Na kraju su nam učenice 4. b razreda, s kojima je vježbala učiteljica Nataša Dolenc, plesom poručile ''All I want for Chistmas is You''.

Slike pogledajte u fotogaleriji.

~°~ ® © 2024. Sva prava pridržana © ® ~°~

Virtualna šetnja

Šetnja

Video

Prošećite našom školom sa svog pametnog mobilnog uređaja, računala, tableta, neovisno o vašoj lokaciji.

ŠKOLSKI LIST

Misija, vizija...
Logo škole
Virtualna učionica

Poveznice na
virtualne učionice 2023./2024.

1. a 1. b 1. c

2. a 2. b

3. a 3. b

4. a 4. b 4. c

5. a 5. b 5. c

6. a 6. b

7. a 7. b 7. c

8. a 8. b 8. c

« Lipanj 2024 »

Krenula je ponovo nastava... kako vam se čini koja je bolja?

> Drvo znanja
 > Enter
 > BUG

Ispis statistike od 17. 11. 2010.

III. OSNOVNA ŠKOLA VARAŽDIN / Trg Ivana Perkovca 35, HR-42000 Varaždin / os-treca-vz.skole.hr / ured@os-treca-vz.skole.hr