III. OSNOVNA ŠKOLA VARAŽDIN

Nacionalne oznake kvalitete za 3 eTwinning projekta

Autor: Antonia Pantelić, 15. 11. 2023.

Učenici naše škole, učiteljica Ivana Fiket i pedagoginja Valentina Habunek Mrazović ponovo su pokazali kreativnost, motivaciju i uspješnost u radu na eTwinning projektima.

Učiteljica Ivana Fiket i učenici sadašnjeg 7. a razreda izborne nastave engleskog jezika sudjelovali su u eTwinning projektu: Folk Songs Through the Stories Beyond the Borders. To je projekt u kojem su učenici predstavili našu kulturu, tradiciju, narodne pjesme, običaje, nošnje i sve to na engleskom jeziku. Surađivali su sa školama iz Turske, Azerbajdžana, Rumunjske, Jordana, Litve i Makedonije. Pisali su priče vezane uz narodne pjesme. Snimili su video zapise pjevajući narodne pjesme. Dizajnirali su plakate, upoznali različite kulture te njihovu tradiciju, narodne pjesme i instrumente. Zajedno s učenicima iz drugih zemalja pripremili su audio knjigu narodnih pjesama za osobe s oštećenjem vida i sluha, pisali su pjesme te sudjelovali u online događajima vezanima uz projekt. Za ovaj projekt učiteljica Ivana Fiket nagrađena je Nacionalnom oznakom kvalitete.

Pedagoginja Valentina Habunek Mrazović dobila je Nacionalne oznake kvalitete za rad na projektima „Take action with STEM“ i „World letter writing day 2“. U projektu „Take action with STEM“ učenici izvannastavne aktivnosti „RaSTEMo za (jedno)“, vanjska suradnica profesorica Matematike Marina Drvar-Trtinjak i pedagoginja Valentina radili su na osvještavanju učenika o bitnim temama vezanima za ostvarenje 17 globalnih ciljeva za održivi razvoj Ujedinjenih naroda koji su doneseni 2015. godine, a trebali bi se ostvariti do 2030. godine. Učenici su u svom radu na projektu pokazali iznimnu kreativnost, motivaciju i poduzetnost te visoku razinu ICT kompetencija. Pronalazili su kreativna rješenja za smanjenje onečišćenja okoliša, učili o recikliranju te učili o dječjim pravima i smanjenju nejednakosti u društvu. Evaluaciju projekta napravili su na njima veoma zabavan način- snimili su videe s Web2.0 alatima, a najzabavniji im je bio program „Voki“.

U projektu „World letter writing day 2“ sudjelovali su učenici sadašnjeg 4. b razreda, učiteljica Nataša Dolenc, učiteljica Ivana Fiket te pedagoginja Valentina. Učenici su se upustili u avanturu pisanja pisama školama partnerima u e-Twinning projektu „World letter writing day 2“. U projektu je sudjelovalo 8 zemalja: Turska, Rumunjska, Tunis, BIH, Srbija, Finska, Francuska i Hrvatska. Učenici su na radionici s pedagoginjom Valentinom ponovili nešto o povijesti pisama, načinu pisanja istih te kako poslati nekome pismo. Razgovarali smo o značaju pisma i koliko je vrijedno kad ti netko rukom napiše pismo, s obzirom da danas većina ljudi koristi poruke u online prostoru te su se učenici sami okušali u pisanju pisama. Ove godine uz pisanje pisama rukom, zadatak je bio i pisanje e-maila pa smo se okušali i u tome te smo školi partneru u Pakrac poslali jedan lijepi mail. Škole partneri bili su Osnovna škola braće Radića Pakrac te jedna osnovna škola iz Turske pa su učenici pisali po jedno pismo prijatelju na hrvatskom te po dva na engleskom jeziku. Pisma smo stavili u omotnice, adresirali i poslali te čekali pisma naših škola partnera.

Učiteljica Ivana Fiket i pedagoginja Valentina Habunek Mrazović također su 10. studenog 2023. sudjelovale na nacionalnoj konferenciji eTwinninga 2023. „Inovativno poučavanje s eTwinningom na Europskoj platformi za školsko obrazovanje“ kako bi unaprijedile svoje kompetencije u području eTwinninga i povećale vještine korištenja digitalnih alata u radu na projektima.

Sudjelovanjem u eTwinning projektima naši učenici razvijaju vještine kreativnog i kritičkog razmišljanja, komunikacijske vještine te vještine korištenja Web 2.0 alata u nastavi te učenje postaje zabavno. Veselimo se idućim projektima!

Više u fotogaleriji.

~°~ ® © 2024. Sva prava pridržana © ® ~°~

Virtualna šetnja

Šetnja

Video

Prošećite našom školom sa svog pametnog mobilnog uređaja, računala, tableta, neovisno o vašoj lokaciji.

ŠKOLSKI LIST

Misija, vizija...
Logo škole
Virtualna učionica

Poveznice na
virtualne učionice 2023./2024.

1. a 1. b 1. c

2. a 2. b

3. a 3. b

4. a 4. b 4. c

5. a 5. b 5. c

6. a 6. b

7. a 7. b 7. c

8. a 8. b 8. c

« Lipanj 2024 »

Krenula je ponovo nastava... kako vam se čini koja je bolja?

> Drvo znanja
 > Enter
 > BUG

Ispis statistike od 17. 11. 2010.

III. OSNOVNA ŠKOLA VARAŽDIN / Trg Ivana Perkovca 35, HR-42000 Varaždin / os-treca-vz.skole.hr / ured@os-treca-vz.skole.hr