Mladi zadrugari pokazuju interes za planiranje i programiranje rada zadruge, te veliki interes za praktičan rad. Raspoređuju i evidentiraju rad svakog člana Zadruge, vrednuju rad, te predlažu nagrade prema rezultatima rada. Naročito skrbe o poštivanju radnih obveza, tako da odvajaju i svoje slobodno vrijeme za rad zadruge. Brinu o inventaru i potrošnom materijalu te predlažu nabavke. Učenici prisustvuju godišnjoj skupštini i imaju pravo sudjelovanja u raspravama. Mladi zadrugari odabiru reprezentativne radove za smotru i natjecanja.
Radovi svih sekcija izlažu se u školi te na prigodnim prodajnim izložbama za Nikolinje, Božić, Fašnik, Uskrs, Dan škole. Od 2003. g. Zadruga kvalitetno surađuje s Općinom Vinica, KUD – om Vinica te Udrugom vinogradara.Na XII. Međužupanijskoj smotri učeničkog zadrugarstva Varaždinske i Koprivničko – križevačke županije u Sračincu, 21. svibnja 2008. g. keramičarska sekcija „Grozdik“ predstavila se ukrasnim i uporabnim predmetima kao što su oslikani crjepovi i ukrasni listovi. Na njima su stihovi viničkog pjesnika, autora knjige „Duša kamena“ na viničkom dijalektu kojima će se očuvati vinički dijalekt.Licitarska sekcija „Cifra“ predstavila se izradom trodimenzionalnih licitarskih grozdova i praktičnim radom od dva dijela: izrada tijesta i oblikovanje grozda te bojanje i zamatanje grozda. Ovim praktičnim radom Zadruga se prijavljuje u kategoriji „Njegovanje narodnog umijeća, rukotvorstva i starih zanata“.Ručnim radovima predstavila se veziljska sekcija „Mierka“ koja je radila božićne i uskrsne čestitke bodom lančanca i ovijenca.Za sve izrađene keramičke i licitarske predmete te ručne radove, informatička sekcija „Listik“ izradila je deklaracije. Članovi informatičke sekcije izradili su i vizitke, katalog, kalendar i razglednice te prezentaciju kojom se mladi zadrugari predstavljaju.Članovi cvjećarske sekcije „Muškatlin“ vode brigu o starinskoj vrsti cvijeća – muškatlinu, koji ukrašava prozore i balkone gotovo svih kuća u viničkoj općini od nekada.Viničku baštinu njeguju i istražuju članovi povijesne sekcije „Bombellesi“ te sve prikupljene predmete izlažu u holu škole uz objašnjenje za što su se koristili te tako pokušavaju vratiti njihovu uporabu u današnje vrijeme.
Sa predstavljenim radovima, mlade zadrugarke uspješno su predstavile rad cijele zadruge i plasirale su se na Državnu smotru. Na smotri u Poreču bile su izuzetno zapažene kao jedne od najsimpatičnijih mladih zadrugarki. Čestitke svima!
Takvim nesebičnim radom naša škola krenula je u pravu školu zadrugarstva.