Korisnik:

05 Awesome-Badge

Energetika

E-knjižnica

Posjet kolega osnovnih škola iz Beča u sklopu projekta „Job Shadowing“

U sklopu međunarodnog   Erasmus+  projekta "Job Shadowing " koji provodi Gradski ured za obrazovanje, sport i mlade na temu: " Green Europe: Ekologija, projekti zaštite okoliša, zelene inicijative"  te inkluzije djece s posebnim potrebama u nastavi, našu školu posjetile su tri učiteljice koje rade u osnovnim  školama  u Beču. Cilj projekta – da učiteljima koji nikada nisu bili u drugim europskim školama  dati priliku za stjecanje i razmjenu  iskustva.  Job Shadowing  podrazumijeva promatranje nastave /obrazovnog rada u razredima te na temelju promatranja donijeti konstruktivne kritike.

Kolegice iz Beča  te predstavnicu Gradskoga ureda dočekao je ravnatelj škole  Žarko Ćorić. U uvodnom  pozdravio  zaželio je svim ugodan boravak u školi te im uručio prikladne poklone koje su izradili učenici školske zadruge Listek. Nakon uvodnog pozdrava naša nastavnica njemačkog, prof. Brzac predstavila je gošćama našu školu kroz vizualizaciju uz pomoć PowerPoint prezentacije  i na jedinstveni način dočarala sve što se provodi unutar škole.  Kolegice su kasnije tijekom boravaka uživo mogle osjetiti energiju škole prolaskom po hodnicima punim dječje energije, ulaskom u učionice  te podijeliti svoja iskustava s nastavnicima naše škole u zbornici.

Na predavanju, a kasnije i u koordinaciji nastave sudjelovale su školska pedagoginja gosp. Savić, redukacijski  rehabilitator gosp. Brčić te prof. Grgurić. Kolegice iz Beča, učiteljice su od prvog do četvrtog razreda.  Vođeni ovom informacijom željeli smo  da u tri školska sata osjete radnu atmosferu  u razredima s učenicima različitih uzrasta.

Prvi sat sudjelovale su na radionici koje su učenice  Eko grupe održale prvom razreda u suradnji s učiteljicom Teom Knežević. Učenice 8.b razreda Tena Brtan, Petra Dujić i  Iva Grgurić na edukativan i zabavan način učenicima prvog razreda objasnile su razliku između smeća i otpada, kako se pravilno razvrstava otpad te  zašto je važno brinuti se o okolišu  i na koji način možemo to uspješno provoditi. Drugi sat kolegice su provele u četvrtom razredu učiteljice Branke Ražov.  Učenici četvrtih razreda su svojim znanjem i suradnjom s učiteljicom koja je na zanimljivi način uklopila prikaz razvoja ekologije kroz povijest naše gošće impresionirali. Zadnji sat provele su u 8.a razredu na satu kemije. Osmaši su proučavali kemijska svojstva ugljikova dioksida te njegov biološki i ekološki utjecaj.

U zadnjem dijelu koji je obuhvaćao osvrtu na nastavu kolegice imale su same pohvale na sve nastavne sate, a posebno na učenice 8.b razreda koje su odredile izuzetno dobru radionicu. Osvrnule su se na veselo uređenje škole i pozitivno ozračje koje vlada među kolegama i učenicima. Bitna informacija nama kolegama jest naputak da će neke ideje o uklapanju ekoloških tema iskoristiti u svojoj nastavi.

Sretni smo što smo mogli pokazati našim kolegama iz bliske nam i prijateljske Austrije koliko i kako radimo, a ujedno to kolegama u Austriji može poslužiti kao primjer dobre prakse.

objavio: Matea Štefanac   datum: 10. 1. 2024.

Upisi u 1. razred OŠ Vjenceslava
Novaka u školskoj godini 2024./2025.

Upisnica

Upisno područje

Zamolba za upis izvan upisnog
područja

Upitnik za roditelje

Suglasnot za upotrebu osobnih
podataka

Anketa za izbornu nastavu:

- vjeronauka

- informatike

Ispis iz OŠ Vjenceslava Novaka

Zamolba za ispis

Ispisnica

Monografija škole

50. obljetnica škole

Idemo u srednju!

Kutak stručne službe

Žarko Manjkas Crvenkapa

Aktivnosti u školskoj knjižnici
i izvan nje!

Radno vrijeme školske knjižnice

ponedjeljak, srijeda, petak

utorak, četvrtak

Fond školske knjižnice možete pretražiti
i online na poveznici.

Osiguranje

Ambidekster

Free counters!

Ispis statistike od 1. 2. 2012.