Korisnik:

05 Awesome-Badge

Energetika

E-knjižnica

Prije 50 godina započela je s radom naša škola!!!

Iz školskog Ljetopisa šk. god. 1971./1972. saznajemo…

Prvi dan nastave započeo je 1. rujna 1971. s 1226 učenika, no kasnije pristižu novi učenici tako da je u ovoj šk. godini nastavu pohađalo 1268 učenika u 42 odjela s 40 učitelja. Rad je bio organiziran u tri smjene. Na sjednici 15. listopada 1971. godine tadašnji vršitelj dužnosti direktora prof. Dragutin Vobožil predlaže Radnoj zajednici da se školi da naziv po imenu hrvatskog književnika Vjenceslava Novaka. Gradska skupština prihvatila je prijedlog  te je škola, koja je do tada nosila ime „Grana I“, postala Osnovna škola „Vjenceslav Novak“.

Svečano otvorenje škole bilo je 25. studenoga 1971. godine, a u veljači je  za direktora škole izabran Dragutin Vobožil, profesor povijesti. Istog mjeseca započinje s radom školska knjižnica s fondom od 3730 knjiga, a svoja vrata otvara i školska kuhinja koja je spremna za pripremu obroka (doručak za 780 učenika, a ručak za 90 učenika). U kuhinji rade tri kuharice – Marica Modifaj, Katica Želimorski, Franciska Lovrić, a Pravilnik o poslovanju školske kuhinje izradila je učiteljica Vesna Stančin. Osnovane su mnogobrojne izvannastavne aktivnosti koje su okupile brojne učenike: dramska, literarna, recitatorska, folklorna, estetsko-gimnastička, mladi knjižničari, foto sekcija, mladi modelari i radio amateri, sportske aktivnosti, mladi slikari, mladi cvjećari, pjevački zbor, učenički orkestar melodike, organizacija pionira i omladine te Podmladak Crvenog križa.

Zbog epidemije velikih boginja u mjesecu travnju škola prva u gradu Zagrebu provodi cijepljenje učenika i učitelja. Na Danu škole koji je određen za 9. svibnja održana je priredba te izložba cvjećara i učeničkih radova iz tehničkog i likovnog odgoja.

objavio: Nikolina Turkalj   datum: 10. 9. 2021.

EKO ŠKOLA

Godine 1991. naša škola postala je članom Pokreta prijatelja prirode, danas Udruge "Lijepa Naša" . 1997. uključeni smo u program "Eko škola".

ŽUBOR

Ponosni smo na naš školski list Žubor koji izlazi od 1975. godine.

HIMNA ŠKOLE

Naša škola 2010. godine je dobila i himnu, tekst i glazbu napisao je učitelj glazbene kulture Vlado Matić.

LISTEK

Učeničku zadrugu "Listek" smo osnovali 2002. godine. Radimo od početka na očuvanju okoliša i kulturne baštine.

Upisi u 1. razred OŠ Vjenceslava
Novaka u školskoj godini 2024./2025.

Upisnica

Upisno područje

Zamolba za upis izvan upisnog
područja

Upitnik za roditelje

Suglasnot za upotrebu osobnih
podataka

Anketa za izbornu nastavu:

- vjeronauka

- informatike

Ispis iz OŠ Vjenceslava Novaka

Zamolba za ispis

Ispisnica

Monografija škole

50. obljetnica škole

Idemo u srednju!

Kutak stručne službe

Žarko Manjkas Crvenkapa

Aktivnosti u školskoj knjižnici
i izvan nje!

Radno vrijeme školske knjižnice

ponedjeljak, srijeda, petak

utorak, četvrtak

Fond školske knjižnice možete pretražiti
i online na poveznici.

Osiguranje

Ambidekster

Free counters!

Ispis statistike od 1. 2. 2012.