Korisnik:

Energetika

E-knjižnica

Dan ružičastih majica - Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

Dan ružičastih majica obilježava se svake godine kao simbol borbe protiv vršnjačkog nasilja. Ideja potječe iz Kanade, gdje su učenici 2007. godine podržali svojeg školskog kolegu koji je bio žrtva vršnjačkog nasilja zbog nošenja ružičaste majice. Kako bi mu pružili podršku, grupa učenika odlučila je nositi ružičaste majice kao znak solidarnosti i nenasilja.

Ova inicijativa brzo se proširila diljem svijeta, postavši globalni pokret koji promiče svijest o problemu vršnjačkog nasilja i potiče ljude da se zajedno bore protiv njega. Dan ružičastih majica naglašava važnost empatije, poštovanja i podrške među vršnjacima.

Dan ružičastih majica podsjeća nas da je svaki pojedinac odgovoran za stvaranje sigurnog i podržavajućeg okruženja te da se zajedno možemo suprotstaviti svim oblicima nasilja. Ovaj dan predstavlja priliku za promišljanje o našem ponašanju prema drugima i ohrabruje nas da se aktivno angažiramo u stvaranju društva bez nasilja i diskriminacije.

Naši učenici i nastavnici okupili su se i zajednički poslali snažnu poruku protiv vršnjačkog nasilja. Učenici su se odvažno pojavili u ružičastim majicama kako bi simbolizirali svoju predanost borbi protiv svih oblika nasilja među mladima. Nastavnici su također podržali inicijativu, noseći ružičaste dodatke ili odjeću. Ovaj dan nije samo podsjetnik na problem vršnjačkog nasilja, već i prilika da zajedno radimo na stvaranju ljubaznije i podržavajuće zajednice. Svi smo ponosni na naše učenike koji su svojim angažmanom i podrškom pokazali da zajedno možemo graditi bolje sutra.

Hvala svima koji su sudjelovali i podržali ovu važnu inicijativu. Neka ovaj dan bude podsjetnik da zajedno možemo ostvariti pozitivne promjene.

objavio: Matea Štefanac   datum: 28. 2. 2024.

Upisi u 1. razred OŠ Vjenceslava
Novaka u školskoj godini 2024./2025.

Upisnica

Upisno područje

Zamolba za upis izvan upisnog
područja

Upitnik za roditelje

Suglasnot za upotrebu osobnih
podataka

Anketa za izbornu nastavu:

- vjeronauka

- informatike

Ispis iz OŠ Vjenceslava Novaka

Zamolba za ispis

Ispisnica

Monografija škole

50. obljetnica škole

Idemo u srednju!

Kutak stručne službe

Žarko Manjkas Crvenkapa

Aktivnosti u školskoj knjižnici
i izvan nje!

Radno vrijeme školske knjižnice

ponedjeljak, srijeda, petak

utorak, četvrtak

Fond školske knjižnice možete pretražiti
i online na poveznici.

Osiguranje

Ambidekster

Free counters!

Ispis statistike od 1. 2. 2012.