preskoči na sadržaj

Login
Korisnik:
Lozinka:
Žubor

 


Projekt
Hrabri telefon

CARNet

Otvorite svoj elektronički identitet na CARNet mreži koji će vam omogućiti korištenje mnogobrojnih CARNetovih usluga.

Kako postati korisnik?

skole.hr

Školska učilica

Učenje na daljinu

Drvo znanja

AZOO

MZO

zbornica.com

 

 

                  Bajka o Orašaru nastala u školskoj knjižnici      

 


                
Dan za danom, izazov  za izazovom i ideje koje se nekim čudom lako pretvore u stvarnost. Prije nego se  duh  Adventa ušuljao u  naš glavni grad,  mi smo u školi već  znali  tko će biti glavni lik naše ovogodišnje  božićne priredbe –  hrabri vojnik Orašar.

 

Po drugi puta (podsjećam da je tako bilo i s mjuziklom Vukomerečka čarolija) inspiraciju mi još u listopadu donosi kolegica  Lana  Zlatar- Pravica. Iako sam za školsku knjižnicu kupila više verzija slikovnica Orašara autora E. T. Hoffmanna, prilagoditi tj. napisati tekst za  izvođenje na školskoj sceni, bio je pravi izazov.
Glazbu za balet Orašar skladao je P. I. Čajkovski, najpoznatije ulomke uvježbala je profesorica Glazbene kulture s nadarenim učenicama - polaznicama  glazbene škole (L. Grubišić, I. Bogat, M. Lacić, L. Zubak).

 

Prekrasan ples Šećerne Vile je izvela učenica A. Totić i zadivila nas plesnim umijećem. U priredbi su sudjelovali učenici Dramske skupine mlađih i starijih razreda, plesači pod vodstvom svojih učiteljica ( I. Knežević, M. Vidaković, R. Šokić) veliki i mali zbor (J. Goldner), a gost glumac je bio vjeroučitelj S. Jelica.

Čudesna magija najpoznatije božićne bajke, priča o Orašaru izvedena je 19. prosinca 2019. u prostoru naše škole. Bila je to  božićna priredba za pamćenje. Stručne savjete o sceni i kazalištu smo dobili od naše drage suradnice D. Totić iz Kazališta Budilica. Za prigodnu scenografiju i kostime su se pobrinule T. Haber, K. Kovačić, i V. Ćukušić., S. Golubić. Ukrasi na velikom boru su također bili plod rada kreativnih učenika likovne grupe viših razreda. Učenice  L. Pokos i K. Cvitkušić  su nas uspješno vodile kroz ovu glazbeno-dramsku priču i pokazale svu ležernost i spontanost voditeljskog umijeća. Kad su se svi izvođači poklonili zajedno na sceni, dobili su velik pljesak od svojih ponosnih roditelja i učitelja.

Predstava Orašar je još jednom pokazala kako timski rad, mašta i entuzijazam mogu stvoriti malo umjetničko djelo -  poklon svim učenicima, učiteljima, roditeljima i prijateljima škole za blagdan Božića.
                                                                            Knjižničarka Ljiljana Radovečki
                
 

Školska knjižnica

Poštovani čitatelji!

S posebnom srećom i zadovoljstvom javljamo vam da je 29. svibnja 2019.  u našoj školi održana promocija slikovnice Zaljubljena Žirka Nemirka, naše druge školske slikovnice.

Kroz stih i rimu je još jednom prikazan školski spomenar iz knjižničarkinog pera, kao poklon školi za 45. rođendan!

Stihove je doradila književnica Nevenka Videk, a učenici su bili ilustratori. Kroz ideje i motive stvaranja, učenike je vodila Tatjana Haber, učiteljica likovne kulture.

U slikovnici su opisani svi važni školski događaji: smotre, radionice, projektni dani i gostovanja… Svi  događaji kojima je hrastova šuma oko škole  nadahnuće, a  ekološke zadaće poticaj.

Kratak, ali raznolik, kulturni program privukao je pažnju svih gledatelja, a sadržavao je razne glazbene izričaje. Vjeverići,  tj. učenici 2. razreda (Fran Margić, Filip Cicilijani, Kristijan Deanović, Borna Horvat i Adrijan Mikac)  repanjem su oživjeli pozornicu te stvorili razigran ugođaj. Za tu priliku pozvali smo i bivše učenike, Niku Pastuović i Luku Harapina da uz školski zbor  otpjevaju duet,  kao što su to nedavno učinili na školskom mjuziklu  Vukomerečka čarolija.

Voditeljice programa, učenice 5. razreda Larisa Pokos i Laura Kotarski, su kao prave televizijske voditeljice, spretno propitivale stvaratelje slikovnice. Među njima su bile najbrojnije ilustratorice:  Lucija Petrinšak, Jelena Topalović, Nika Grozdek, Nicole Kovačić, Karla Krištić, Lara Marić...

Ravnatelj škole Zdravko Dominik, zahvalio je sponzorima slikovnice, gospodinu Josipu Horvatu, gospodinu Tomislavu Dubravcu, predstavniku Hrvatskog  šumarskog instituta te grafičkoj urednici slikovnice,  Jasni Bešlin.

Posebnost ovog događaja je poklon Hrvatskog šumarskog instituta – sadnica Gupčeve lipe.

Naime, 2007.  Hrvatski šumarski institut je u suradnji s Turističkom zajednicom grada Donja Stubica  i ostalim nadležnim institucijama odrezao  pedesetak grančica Gupčeve lipe s ciljem osnivanja genofonda. Otad se u Hrvatskom šumarskom institutu uzgajaju sadnice Gupčeve lipe, a mi smo, kao poklon za  promociju slikovnice, dobili jednu od njih! U naše školsko dvorište stoljetnim hrastovima u goste stiže Gupčeva lipa.

Na promociji su se darivali bedževi s likom simpatičnih vjeverića iz priče. Zahvaljujući vrijednoj kolegici Valentini Ćukušić na domjenku je sve bilo u znaku vjeverića,  čak i torta.

 

Riječ knjižničarke...

 

Moram priznati da je ovo jedan od najljepših događaja koji su mi se dogodili u školi (ili koji sam realizirala u školi) u kojoj radim i kojoj se nesebično dajem!

Posebnost organizacije ovakvih događaja je timski rad te podrška vanjskih suradnika.

Zahvaljujem kolegici Tanji Haber koja je cijelu priču prošla zajedno sa mnom i predivno dekorirala školski prostor, kolegi – učitelju glazbene kulture Tomislavu Leki na idejama i predanom radu s učenicima, kolegici Valentini Ćukušić na velikoj podršci.

Predstavnica kazališta Budilica, gospođa Daniela Totić, budno je pratila te stručno pripomogla organizaciji i ovog događaja. Hvala kreativnim i marljivim učenicima koji su pratili našu priču sve do slikovnice!

Pisat ćemo i dalje, neka čarolija stvaranja traje i traje...

 

                                                                 Ljiljana Radovečki



 Zaljubljena Zirka Nemirka.pdf

Knjižnica



Zapošljavanje

Udžbenici

GDPR

e-Dnevnik


Tražilica



Brojač posjeta
Ispis statistike od 31. 5. 2010.

Ukupno: 665626

Kalendar
« Lipanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
Prikazani događaji


Raspored zvona

Prije podne:

1. sat 8.00 - 8.45
2. sat 8.50 - 9.35
3. sat 9.45 - 10.30
4. sat 10.40 - 11.25
5. sat 11.30 - 12.15
6. sat 12.20 - 13.05

Poslije podne:

0. sat 13.10 - 13.55
1. sat 14.00 - 14.45
2. sat 14.50 - 15.35
3. sat  15.45 - 16.30
4. sat 16.40 - 17.25
5. sat 17.30 - 18.15
6. sat 18.20 - 19.05

 


Oglasna ploča

Anketa
Koliko vremena dnevno provodim za računalom (prosječno)?








Poveznice

Dokumenti




preskoči na navigaciju